Kinderen geboren op Mayotte mogelijk niet langer vanzelf Frans
MAMOUDZOU (ANP/AFP) - Kinderen van migranten die worden geboren in het overzeese Franse gebied Mayotte zullen niet meer automatisch de Franse nationaliteit krijgen, kondigde de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, aan tijdens een bezoek.
"Het zal niet langer mogelijk zijn om Fransman te worden als je niet het kind bent van Franse ouders", zei Darmanin bij zijn aankomst. Met die aankondiging hoopt de minister het minder aantrekkelijk te maken voor migranten om naar de eilandengroep te komen.
Mayotte ligt tussen Madagascar en het Afrikaanse vasteland. Het telt officieel zo'n 310.000 inwoners, maar in werkelijkheid zijn het er waarschijnlijk meer.
Sociale onrust
Mayotte heeft de laatste tijd te maken met sociale onrust, onder meer als gevolg van slechte leefomstandigheden. Vorig jaar moest Frankrijk al eens honderden agenten naar de eilandengroep sturen om de orde te herstellen. Inwoners wijten die problemen aan de komst van ongedocumenteerde migranten. Een groot deel van hen komt met vissersboten vanaf de Comoren.
Om de belofte van Darmanin om te zetten in wetgeving, is wel een herziening van de grondwet nodig. Het voorstel zou de steun hebben van president Emmanuel Macron en zal volgens de minister "een van de komende weken" worden ingediend bij de Nationale Vergadering, het Franse Lagerhuis.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
10 uur geleden