Kinderen geboren op Mayotte mogelijk niet langer vanzelf Frans
MAMOUDZOU (ANP/AFP) - Kinderen van migranten die worden geboren in het overzeese Franse gebied Mayotte zullen niet meer automatisch de Franse nationaliteit krijgen, kondigde de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, aan tijdens een bezoek.
"Het zal niet langer mogelijk zijn om Fransman te worden als je niet het kind bent van Franse ouders", zei Darmanin bij zijn aankomst. Met die aankondiging hoopt de minister het minder aantrekkelijk te maken voor migranten om naar de eilandengroep te komen.
Mayotte ligt tussen Madagascar en het Afrikaanse vasteland. Het telt officieel zo'n 310.000 inwoners, maar in werkelijkheid zijn het er waarschijnlijk meer.
Sociale onrust
Mayotte heeft de laatste tijd te maken met sociale onrust, onder meer als gevolg van slechte leefomstandigheden. Vorig jaar moest Frankrijk al eens honderden agenten naar de eilandengroep sturen om de orde te herstellen. Inwoners wijten die problemen aan de komst van ongedocumenteerde migranten. Een groot deel van hen komt met vissersboten vanaf de Comoren.
Om de belofte van Darmanin om te zetten in wetgeving, is wel een herziening van de grondwet nodig. Het voorstel zou de steun hebben van president Emmanuel Macron en zal volgens de minister "een van de komende weken" worden ingediend bij de Nationale Vergadering, het Franse Lagerhuis.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
7 uur geleden