Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kinderen geboren op Mayotte mogelijk niet langer vanzelf Frans

Kinderen geboren op Mayotte mogelijk niet langer vanzelf Frans

MAMOUDZOU (ANP/AFP) - Kinderen van migranten die worden geboren in het overzeese Franse gebied Mayotte zullen niet meer automatisch de Franse nationaliteit krijgen, kondigde de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, aan tijdens een bezoek.

"Het zal niet langer mogelijk zijn om Fransman te worden als je niet het kind bent van Franse ouders", zei Darmanin bij zijn aankomst. Met die aankondiging hoopt de minister het minder aantrekkelijk te maken voor migranten om naar de eilandengroep te komen.

Mayotte ligt tussen Madagascar en het Afrikaanse vasteland. Het telt officieel zo'n 310.000 inwoners, maar in werkelijkheid zijn het er waarschijnlijk meer.

Sociale onrust

Mayotte heeft de laatste tijd te maken met sociale onrust, onder meer als gevolg van slechte leefomstandigheden. Vorig jaar moest Frankrijk al eens honderden agenten naar de eilandengroep sturen om de orde te herstellen. Inwoners wijten die problemen aan de komst van ongedocumenteerde migranten. Een groot deel van hen komt met vissersboten vanaf de Comoren.

Om de belofte van Darmanin om te zetten in wetgeving, is wel een herziening van de grondwet nodig. Het voorstel zou de steun hebben van president Emmanuel Macron en zal volgens de minister "een van de komende weken" worden ingediend bij de Nationale Vergadering, het Franse Lagerhuis.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

28 minuten geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

12 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

12 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

13 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

15 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

16 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

17 uur geleden