Kinderen geboren op Mayotte mogelijk niet langer vanzelf Frans
MAMOUDZOU (ANP/AFP) - Kinderen van migranten die worden geboren in het overzeese Franse gebied Mayotte zullen niet meer automatisch de Franse nationaliteit krijgen, kondigde de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, aan tijdens een bezoek.
"Het zal niet langer mogelijk zijn om Fransman te worden als je niet het kind bent van Franse ouders", zei Darmanin bij zijn aankomst. Met die aankondiging hoopt de minister het minder aantrekkelijk te maken voor migranten om naar de eilandengroep te komen.
Mayotte ligt tussen Madagascar en het Afrikaanse vasteland. Het telt officieel zo'n 310.000 inwoners, maar in werkelijkheid zijn het er waarschijnlijk meer.
Sociale onrust
Mayotte heeft de laatste tijd te maken met sociale onrust, onder meer als gevolg van slechte leefomstandigheden. Vorig jaar moest Frankrijk al eens honderden agenten naar de eilandengroep sturen om de orde te herstellen. Inwoners wijten die problemen aan de komst van ongedocumenteerde migranten. Een groot deel van hen komt met vissersboten vanaf de Comoren.
Om de belofte van Darmanin om te zetten in wetgeving, is wel een herziening van de grondwet nodig. Het voorstel zou de steun hebben van president Emmanuel Macron en zal volgens de minister "een van de komende weken" worden ingediend bij de Nationale Vergadering, het Franse Lagerhuis.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
30 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
18 uur geleden