Kinderen Den Haag werden onwel door cannabissnoepjes
DEN HAAG (ANP) - De zes kinderen die zaterdagavond onwel werden in een woning aan de Goudriaankade in Den Haag, hadden snoepjes gegeten met daarin THC, de belangrijkste werkzame stof in cannabis. Dat meldt de politie dinsdag.
De kinderen werden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Aanvankelijk werd gedacht aan koolmonoxidevergiftiging, maar de brandweer trof dit giftige gas zaterdag niet aan.
Later vertelden de kinderen aan de politie dat ze in de woning snoepjes hadden gegeten en dat ze kort daarna duizelig werden en hoofdpijn kregen. Uit onderzoek blijkt nu dat deze snoepjes THC bevatten.
Niet strafbaar
Er zijn volgens de politie geen aanwijzingen dat de snoepjes aan de kinderen zijn gegeven. Omdat het bezit van dergelijke producten niet strafbaar is, is het onderzoek hiermee afgerond. Of er stappen worden ondernomen tegen de eigenaar van het snoep vanwege nalatigheid, kan de politie niet zeggen.
De kinderen, in de leeftijd van 4 tot 15 jaar, hebben inmiddels allemaal het ziekenhuis verlaten en maken het goed.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
13 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
23 uur geleden