Kinderen Den Haag werden onwel door cannabissnoepjes
DEN HAAG (ANP) - De zes kinderen die zaterdagavond onwel werden in een woning aan de Goudriaankade in Den Haag, hadden snoepjes gegeten met daarin THC, de belangrijkste werkzame stof in cannabis. Dat meldt de politie dinsdag.
De kinderen werden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Aanvankelijk werd gedacht aan koolmonoxidevergiftiging, maar de brandweer trof dit giftige gas zaterdag niet aan.
Later vertelden de kinderen aan de politie dat ze in de woning snoepjes hadden gegeten en dat ze kort daarna duizelig werden en hoofdpijn kregen. Uit onderzoek blijkt nu dat deze snoepjes THC bevatten.
Niet strafbaar
Er zijn volgens de politie geen aanwijzingen dat de snoepjes aan de kinderen zijn gegeven. Omdat het bezit van dergelijke producten niet strafbaar is, is het onderzoek hiermee afgerond. Of er stappen worden ondernomen tegen de eigenaar van het snoep vanwege nalatigheid, kan de politie niet zeggen.
De kinderen, in de leeftijd van 4 tot 15 jaar, hebben inmiddels allemaal het ziekenhuis verlaten en maken het goed.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
2 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.
4 uur geleden