Kinderen Den Haag werden onwel door cannabissnoepjes
DEN HAAG (ANP) - De zes kinderen die zaterdagavond onwel werden in een woning aan de Goudriaankade in Den Haag, hadden snoepjes gegeten met daarin THC, de belangrijkste werkzame stof in cannabis. Dat meldt de politie dinsdag.
De kinderen werden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Aanvankelijk werd gedacht aan koolmonoxidevergiftiging, maar de brandweer trof dit giftige gas zaterdag niet aan.
Later vertelden de kinderen aan de politie dat ze in de woning snoepjes hadden gegeten en dat ze kort daarna duizelig werden en hoofdpijn kregen. Uit onderzoek blijkt nu dat deze snoepjes THC bevatten.
Niet strafbaar
Er zijn volgens de politie geen aanwijzingen dat de snoepjes aan de kinderen zijn gegeven. Omdat het bezit van dergelijke producten niet strafbaar is, is het onderzoek hiermee afgerond. Of er stappen worden ondernomen tegen de eigenaar van het snoep vanwege nalatigheid, kan de politie niet zeggen.
De kinderen, in de leeftijd van 4 tot 15 jaar, hebben inmiddels allemaal het ziekenhuis verlaten en maken het goed.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof is nog duurder en duurt nog langer dan eerder gedacht. De megaverbouwing kost minstens 2,7 miljard euro en is in de zomer van 2031 klaar, is de nieuwste verwachting. Eerder ging het nog om een bedrag van 2 miljard euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richard van Zwol, de voorzitter van de staatscommissie achter een veelbesproken rapport over bevolkingsgroei, heeft onderhandelende partijen D66 en CDA geadviseerd de spreidingswet te behouden. Het huidige demissionaire kabinet-Schoof was juist van plan deze wet in te trekken, tot onvrede van onder andere de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.
4 uur geleden