Kinderen Den Haag werden onwel door cannabissnoepjes
DEN HAAG (ANP) - De zes kinderen die zaterdagavond onwel werden in een woning aan de Goudriaankade in Den Haag, hadden snoepjes gegeten met daarin THC, de belangrijkste werkzame stof in cannabis. Dat meldt de politie dinsdag.
De kinderen werden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Aanvankelijk werd gedacht aan koolmonoxidevergiftiging, maar de brandweer trof dit giftige gas zaterdag niet aan.
Later vertelden de kinderen aan de politie dat ze in de woning snoepjes hadden gegeten en dat ze kort daarna duizelig werden en hoofdpijn kregen. Uit onderzoek blijkt nu dat deze snoepjes THC bevatten.
Niet strafbaar
Er zijn volgens de politie geen aanwijzingen dat de snoepjes aan de kinderen zijn gegeven. Omdat het bezit van dergelijke producten niet strafbaar is, is het onderzoek hiermee afgerond. Of er stappen worden ondernomen tegen de eigenaar van het snoep vanwege nalatigheid, kan de politie niet zeggen.
De kinderen, in de leeftijd van 4 tot 15 jaar, hebben inmiddels allemaal het ziekenhuis verlaten en maken het goed.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
1 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Dat laat een woordvoerster van de politie weten. Volgens haar is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
13 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
17 uur geleden