Kinderen (1 en 3) doodgestoken in Londen
LONDEN (ANP) - Twee jonge kinderen zijn om het leven gekomen door een steekpartij in een woning in de Britse hoofdstad Londen. Britse media berichten dat het gaat om een meisje van een en een 3-jarige jongen. Een 40-jarige man is in kritieke toestand overgebracht naar het ziekenhuis.
In de buurt is geschokt gereageerd op het drama. Een 78-jarige omwonende vertelt dat hij een vrouw hoorde gillen. Daarna arriveerden politiewagens en ambulances. "Ik vind het misselijkmakend", zegt de man tegen de BBC. "De dader moet harteloos zijn, om een baby te kunnen steken."
Het is nog onduidelijk wat precies is voorgevallen in de woning in de wijk Ilford. De politie zegt in een verklaring dat formeel nog geen arrestaties zijn verricht, maar dat niet meer wordt gezocht naar verdachten. De man en de kinderen kenden elkaar.
In de Britse hoofdstad hebben dit jaar al 21 fatale steekpartijen plaatsgevonden. De politie zegt dat het meisje ter plekke overleed. Het jongetje stierf later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag sancties ingesteld tegen tien mensen en zeventien instellingen die verantwoordelijk zijn voor de systematische, gedwongen deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland en de door Rusland bezette Oekraïense gebieden.
54 minuten geledenWISSANT (ANP/AFP/RTR) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn maandag zeker drie mensen overleden na het kapseizen van een migrantenboot, melden de Franse autoriteiten. Het gaat om twee vrouwen en een kind, die samen met meer dan honderd anderen probeerden de oversteek te maken.
1 uur geledenKATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.
1 uur geledenLYMAN (ANP) - Oekraïne zegt 250 Russische militairen gevangen te hebben genomen nadat zij zich hadden overgegeven, melden Ukrainska Pravda en The Kyiv Independent. Volgens de Oekraïense krijgsmacht lagen de Russen nog te slapen toen de Oekraïners de aanval inzetten.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft de onschendbaarheid van premier Péter Magyar en twee oud-ministers ingetrokken. Daardoor kan een strafrechtelijk onderzoek naar ze worden ingesteld. Magyar, wiens partij een ruime meerderheid heeft in het parlement, vroeg zelf om zijn onschendbaarheid in te trekken. Hij zegt dat de beschuldigingen tegen hem neerkomen op "politieke karaktermoord" en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
3 uur geleden