Kinderboekenweek 2020 in teken van geschiedenis
UTRECHT (ANP) - De 66e editie van de Kinderboekenweek, die woensdag begint, draagt het thema 'En toen?' en staat in het teken van geschiedenis.
Kinderboekenschrijver Arend van Dam schreef dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk, 'De diamant van Banjarmasin', over de geschiedenis van Nederland. Samen met prentenboekmaker Mylo Freeman, die het prentenboek Tweeling! speciaal voor de Kinderboekenweek maakte, opent hij de week woensdagochtend via een livestream.
Het duo reist tijdens de Kinderboekenweek door heel Nederland om zoveel mogelijk kinderen te motiveren om te lezen. Zo kunnen ze tijdens een tentoonstelling over het werk van Van Dam in het Kinderboekenmuseum in Den Haag leren over zijn schrijfinspiratie en geeft Freeman een tekenworkshop.
De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB), organisator van de Kinderboekenweek, moest een aantal activiteiten schrappen vanwege corona. Zo vindt er dit jaar geen NS Kinderboekenruil plaats. Wel neemt de voorleesconducteur samen met een aantal schrijvers voorleesvideo's op. De Kinderboekenweek duurt tot en met zondag 11 oktober.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
13 uur geleden