Kinderafdeling Rotterdams ziekenhuis ontruimd wegens brand
ROTTERDAM (ANP) - Op de kinderafdeling van het Franciscus Gasthuis aan de Kleiweg in Rotterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag kort brand gewoed. De brandweer ontruimde de afdeling, die zich op de negende etage bevindt. De patiëntjes zijn elders in het ziekenhuis onder gebracht. Niemand raakte gewond.
Volgens een woordvoerder van de brandweer ging het om een "klein brandje" dat kort na middernacht ontstond in een kussen. Het vuur was snel geblust, maar omdat er veel rook vrijkwam werd besloten de verdieping te ontruimen. Hoeveel kinderen er lagen, kon hij niet zeggen. Hun ouders worden in het ziekenhuis opgevangen.
Om te voorkomen dat de rook zich door het ziekenhuis verspreidde, probeerde de brandweer de etage te ventileren. Volgens de woordvoerder was dat niet eenvoudig, omdat de meeste ramen op de negende verdieping niet open kunnen. Wegens de complexiteit van de operatie werd opgeschaald naar grote brand. De woordvoerder benadrukte dat andere afdelingen van het ziekenhuis gewoon doorwerkten.
Een aantal ziekenhuismedewerkers had lichte ademhalingsklachten na rook te hebben ingeademd. Zij zijn nagekeken door ambulancepersoneel. Bij de brand zijn geen schadelijke stoffen vrijgekomen.
De oorzaak van de brand is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
15 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
19 uur geleden