Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kind in Antwerpen overleden na aanrijding door politievoertuig

Kind in Antwerpen overleden na aanrijding door politievoertuig

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In België is opnieuw een kind overleden na een aanrijding door een politievoertuig. Dat gebeurde in Antwerpen. Het slachtoffer overleed ter plekke, berichten Belgische media.

Het gaat om een 9-jarige jongetje, bevestigen de Belgische autoriteiten. Het kind zou op de Provinciestraat de weg hebben overgestoken toen de politieauto langsreed, naar eigen zeggen op weg "naar een dringende opdracht". De politiewagen zou zowel met zwaailichten als sirenes hebben gereden.

Het is de tweede keer in enkele weken tijd dat een kind overlijdt na een aanrijding door een politievoertuig. In Ganshoren, dat valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, overleed begin juni de 11-jarige Fabian nadat hij op een step was aangereden door de politie. Hij vluchtte weg van de politie om een controle. Bij een herdenking voor hem waren honderden mensen aanwezig, waarbij veel verontwaardiging was om het ontbreken van een reactie vanuit de politie en politiek.

Meer uit Buitenland

Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze in enkele dagen meer dan 1100 doelen in Iran hebben bestookt. "We hebben het Iraanse regime zware klappen toegebracht, waardoor ze zijn teruggedrongen naar centraal Iran. Ze richten zich nu op het afvuren van raketten vanuit de regio rond Isfahan", zei een woordvoerder van de krijgsmacht.

1 uur geleden
Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

2 uur geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

2 uur geleden
Ayatollah Khamenei richt zich weer tot bevolking

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft in een nieuwe toespraak gezegd dat Israël "een grote vergissing heeft begaan en daarvoor gestraft zal worden". Khamenei waarschuwde woensdag ook de VS na dreigende uitspraken van president Donald Trump. Khamenei zei dat iedereen "die iets van Iran weet, weet dat Iraniërs niet goed reageren op dreigende taal. Iran zal zich niet overgeven en elke Amerikaanse aanval zal ernstige onherstelbare schade tot gevolg hebben".

2 uur geleden
President Iran stuurt brief aan emir Qatar

DOHA (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief gestuurd aan de emir van Qatar. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat, zonder in detail te treden over de inhoud.

2 uur geleden
Trump wil ondanks Iran naar NAVO-top, maar 'alles verandert snel'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn gevolg zijn ondanks de escalerende crisis rond Iran nog altijd van plan om naar de NAVO-top in Den Haag te komen. Maar dat kan "soms van uur tot uur" veranderen, zegt een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
IAEA bevestigt aanvallen op nucleaire sector in Iran

TEHERAN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat bij aanvallen op Iran locaties zijn getroffen voor de productie van apparatuur voor het verrijken van uranium. In Teheran en Karaj zijn gebouwen geraakt waar onderdelen voor centrifuges worden gemaakt, meldt de internationale toezichthouder op X.

3 uur geleden