Kimmann, Van Gendt en Smulders in WK-selectie BMX
PAPENDAL (ANP) - Olympisch kampioen Niek Kimmann en titelverdediger Twan van Gendt zijn opgenomen in de Nederlandse selectie van BMX'ers voor het WK op 22 augustus in Papendal.
Naast Kimmann en Van Gendt hebben ook Joris Harmsen, Dave van der Burg, Jay Schippers, Justin Kimmann, Mitchel Schotman, Ynze Oegema en Brian van Eeuwijk een uitnodiging van bondscoach Rob van den Wildenberg ontvangen. Merel Smulders, goed voor brons op de Spelen, vormt een vrouwenselectie met Laura Smulders, Judy Baauw, Manon Veenstra, Ruby Huisman en Indy Scheepers
"Nederland komt met ambitie naar de thuisbaan", laat Van den Wildenberg weten. ‘’Dankzij de uitstekende recente prestaties van onze beste BMX’ers mogen we met een grote selectie uitkomen op het wereldkampioenschap. Daarmee hebben we niet alleen de sporters aan de start die de afgelopen jaren uitblonken op internationale toernooien, maar kunnen we ook een jonge generatie de kans geven om zich op dit mondiale podium te tonen."
Van den Wildenberg ziet het WK met veel vertrouwen tegemoet. "We kunnen in alle categorieën meedoen voor de prijzen en willen zo veel mogelijk finaleplekken veroveren", meldt hij. "Zowel van de gevestigde namen als van de bij het grote publiek nog wat onbekendere sporters mogen we verwachten dat ze deze kans grijpen om zich te tonen. Dat we op onze thuisbaan uitkomen, is zeker in ons voordeel. We zijn al enkele weken met de complete WK-selectie aan het trainen op Papendal, zodat straks iedereen de baan tot in de details kent.’’
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
20 uur geleden