Kimman blesseert knie door aanrijding met official
TOKIO (ANP) - De Nederlandse BMX'er Niek Kimmann heeft enkele dagen voor zijn eerste optreden op de Olympische Spelen een knie geblesseerd door een aanrijding met een official. De ernst van de kwetsuur is nog niet duidelijk.
Kimmann, de wereldkampioen van 2015, plaatste op zijn sociale media een filmpje van het incident. Daarop is te zien hoe de Nederlander tijdens een training op de olympische baan op hoge snelheid op een official botst die ineens oversteekt. "Kijk uit, kijk uit!", roept iemand in het Engels vlak voor de botsing al luidkeels over de baan. De 25-jarige Nederlander viel door de aanrijding voorover op het asfalt van het Ariake Urban Sports Park.
"Ik raakte een official die de baan wilde oversteken", schrijft Kimmann op Twitter. "Hoop dat de official in orde is. Mijn knie doet pijn, maar ik zal mijn best doen om donderdag klaar te zijn! Bedankt iedereen voor de berichtjes, ik waardeer het!"
Kimmann rijdt op de Spelen de BMX-wedstrijden samen met landgenoten Twan van Gendt en Joris Harmsen. Bij de vrouwen doen Laura Smulders, Judy Baauw en Merel Smulders mee. Na de kwartfinales op donderdag worden vrijdag de halve finales en de finales om de medailles verreden.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
16 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
25 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
1 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
2 uur geleden