Kim troeft weer alle Nederlandse schaatssters af op 500 meter
CALGARY (ANP) - Schaatssters Femke Kok en Jutta Leerdam zijn er bij de wereldbeker in Calgary niet in geslaagd op het podium te eindigen op de 500 meter. Kok reed op de Canadese ijsbaan met 37,38 de vierde tijd, Leerdam noteerde de vijfde tijd (37,41). Voor Leerdam, regerend wereldkampioene sprint, was het de eerste keer deze winter dat ze niet bij de eerste drie zat op de 500 meter.
De Zuid-Koreaanse Kim Min-sun was opnieuw de snelste. Evenals in de drie voorgaande wereldbekerraces was ze niet te volgen voor de concurrentie. Ze won in een persoonlijk record van 36,96. De Japanse Miho Takagi werd tweede in 37,26 en de Amerikaan Erin Jackson, die tegen Kok schaatste, klokte de derde tijd: 37,35.
Michelle de Jong noteerde een persoonlijk record van 37,48, goed voor de achtste plaats. Dione Voskamp landde met 37,53 op de tiende plaats. Marrit Fledderus, die het in haar rit opnam tegen winnares Kim, werd twaalfde in 37,65.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
22 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden