Kim troeft weer alle Nederlandse schaatssters af op 500 meter
CALGARY (ANP) - Schaatssters Femke Kok en Jutta Leerdam zijn er bij de wereldbeker in Calgary niet in geslaagd op het podium te eindigen op de 500 meter. Kok reed op de Canadese ijsbaan met 37,38 de vierde tijd, Leerdam noteerde de vijfde tijd (37,41). Voor Leerdam, regerend wereldkampioene sprint, was het de eerste keer deze winter dat ze niet bij de eerste drie zat op de 500 meter.
De Zuid-Koreaanse Kim Min-sun was opnieuw de snelste. Evenals in de drie voorgaande wereldbekerraces was ze niet te volgen voor de concurrentie. Ze won in een persoonlijk record van 36,96. De Japanse Miho Takagi werd tweede in 37,26 en de Amerikaan Erin Jackson, die tegen Kok schaatste, klokte de derde tijd: 37,35.
Michelle de Jong noteerde een persoonlijk record van 37,48, goed voor de achtste plaats. Dione Voskamp landde met 37,53 op de tiende plaats. Marrit Fledderus, die het in haar rit opnam tegen winnares Kim, werd twaalfde in 37,65.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
7 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden