Kim troeft weer alle Nederlandse schaatssters af op 500 meter
CALGARY (ANP) - Schaatssters Femke Kok en Jutta Leerdam zijn er bij de wereldbeker in Calgary niet in geslaagd op het podium te eindigen op de 500 meter. Kok reed op de Canadese ijsbaan met 37,38 de vierde tijd, Leerdam noteerde de vijfde tijd (37,41). Voor Leerdam, regerend wereldkampioene sprint, was het de eerste keer deze winter dat ze niet bij de eerste drie zat op de 500 meter.
De Zuid-Koreaanse Kim Min-sun was opnieuw de snelste. Evenals in de drie voorgaande wereldbekerraces was ze niet te volgen voor de concurrentie. Ze won in een persoonlijk record van 36,96. De Japanse Miho Takagi werd tweede in 37,26 en de Amerikaan Erin Jackson, die tegen Kok schaatste, klokte de derde tijd: 37,35.
Michelle de Jong noteerde een persoonlijk record van 37,48, goed voor de achtste plaats. Dione Voskamp landde met 37,53 op de tiende plaats. Marrit Fledderus, die het in haar rit opnam tegen winnares Kim, werd twaalfde in 37,65.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
18 minuten geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
4 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
6 uur geleden