Kim richt pijlen op defensie en buitenlandse politiek
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat Noord-Korea meer gaat investeren in het leger, de wapenindustrie en de buitenlandse politiek van het land. Dat heeft hij volgens staatsmedium KCNA zondag tijdens een partijtop gezegd. De partijtop werd zaterdag vrij plotseling aangekondigd.
"We moeten positieve en offensieve maatregelen nemen om de soevereiniteit en veiligheid van ons land volledig te waarborgen", aldus Kim volgens KCNA. De leider sprak verder nog over andere politieke zaken zoals de economie, het onderwijs, het milieu en de industrie in het land. Zo zou hij een pakket aan maatregelen hebben gepresenteerd om de Noord-Koreaanse industrie er weer bovenop te helpen.
Noord-Korea wil dat de Verenigde Staten voor het einde van 2019 toenadering zoeken in het nucleaire overleg, anders staat het niet meer open voor verdere onderhandelingen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
6 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
14 uur geleden