Kim Jong-un zegt dat Rusland zich mag verdedigen tegen Oekraïne
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft in gesprek met de Russische minister van Defensie Andrej Beloöesov gezegd dat Rusland het recht heeft om zich te "verdedigen" tegen Oekraïense aanvallen. Kim ziet het Oekraïense gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten als een directe militaire betrokkenheid van de Amerikanen.
Rusland viel op 24 februari 2022 Oekraïne binnen. Pas later begon Oekraïne met het beschieten van Russisch grondgebied. De laatste weken is Noord-Korea ook direct betrokken bij de oorlog. Volgens westerse inlichtingen heeft Kim ruim 11.000 militairen naar Rusland gestuurd om te helpen met de oorlog.
Afgelopen zomer tekenden Kim en de Russische president Vladimir Poetin een samenwerkingsverdrag. Kim beloofde in het gesprek met Beloöesov de banden met Rusland nog verder aan te halen. Ook de Russische minister liet zich positief uit over de betrekkingen tussen beide landen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
7 uur geleden