Kim Jong-un zegt dat Rusland zich mag verdedigen tegen Oekraïne
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft in gesprek met de Russische minister van Defensie Andrej Beloöesov gezegd dat Rusland het recht heeft om zich te "verdedigen" tegen Oekraïense aanvallen. Kim ziet het Oekraïense gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten als een directe militaire betrokkenheid van de Amerikanen.
Rusland viel op 24 februari 2022 Oekraïne binnen. Pas later begon Oekraïne met het beschieten van Russisch grondgebied. De laatste weken is Noord-Korea ook direct betrokken bij de oorlog. Volgens westerse inlichtingen heeft Kim ruim 11.000 militairen naar Rusland gestuurd om te helpen met de oorlog.
Afgelopen zomer tekenden Kim en de Russische president Vladimir Poetin een samenwerkingsverdrag. Kim beloofde in het gesprek met Beloöesov de banden met Rusland nog verder aan te halen. Ook de Russische minister liet zich positief uit over de betrekkingen tussen beide landen.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
6 uur geleden