
Kim Jong-un wil Noord-Koreaans leger versterken
PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un wil het leger van zijn land gaan versterken, meldt het Noord-Koreaanse staatspersagentschap KCNA. Kim zou dat hebben bekendgemaakt bij een zitting van de Centrale Militaire Commissie, waarvan hij de voorzitter is.
Het staatsmedium van de stalinistisch geleide volksrepubliek meldde geen verdere details over enige geplande militaire activiteiten. Kim Jong-un heeft bij de commissiezitting opgeroepen tot een "hoge staat van paraatheid" vanwege de "snel veranderende" situatie op het Koreaanse schiereiland.
De commissie zou ook hebben gesproken over het ontslaan, overplaatsen en benoemen van nieuwe legerofficieren. Kim zou "belangrijke taken" ter sprake hebben gebracht over "het inslaan van een nieuwe weg in de algemene werkzaamheden voor de nationale verdediging", aldus KCNA.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Er zijn "geloofwaardige berichten" dat Hamas een aanval tegen burgers in Gaza voorbereidt. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De sluiting van de grensovergang bij Rafah tussen Egypte en Gaza veroorzaakt belangrijke vertragingen bij de overdracht van de stoffelijke resten van gijzelaars. Dat zegt Hamas.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij zich zoals verwacht herkiesbaar stelt als premier in de volgende verkiezingen, die gepland zijn op 27 oktober 2026. Netanyahu deed dit in een interview met Channel 14, waarin hij aangaf dat hij verwacht te winnen.
10 uur geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP) - Het 17e-eeuwse huis waar de familie van de Engelse toneelschrijver William Shakespeare woonde, is beschadigd geraakt nadat een bestuurder er achteruit tegenaan was gereden. Er vielen geen gewonden. Dat melden Britse media, waaronder Sky News.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.
13 uur geleden