Kim Jong-un verschijnt op wapenexpositie
PYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un is op een expositie verschenen waarbij het wapenarsenaal van Noord-Korea werd getoond, zo is te zien op foto's in lokale media. Kim stond onder andere voor een gigantische langeafstandsraket, die vorig jaar al tijdens een militaire parade werd getoond, maar nog niet is getest.
Kim was ook rokend te zien met andere hoogwaardigheidsbekleders. En er hingen in de expositiehal grote portretten van de dictator in militair uniform.
De expositie volgt op meerdere rakettesten door Noord-Korea in de afgelopen weken. Zo is laatst een hypersonische raket getest die vijf keer sneller gaat dan het geluid.
Verenigde Staten
Volgens de Noord-Koreaanse leider is de verhoogde militaire inzet enkel nodig uit zelfverdediging en is het land niet uit op oorlog. Met name de Verenigde Staten gedragen zich volgens Kim vijandig. Dat land is volgens hem de hoofdoorzaak van de instabiliteit in de regio.
Hoewel de regering van president Joe Biden herhaaldelijk heeft aangegeven diplomatieke gesprekken met Noord-Korea te willen voeren, gelooft Kim weinig van de goede intenties van Biden. "Ik ben zeer benieuwd of er mensen of landen zijn die dat geloven", zo citeert persbureau KCNA Kim. Het communistische Noord-Korea, dat internationaal geïsoleerd is, gaat al decennia gebukt onder strenge sancties van de Amerikanen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden