Kim Jong-un: verdere bedreigingen met kernwapens beantwoorden
PYONGYANG (ANP/DPA) - Verdere bedreigingen door de Verenigde Staten en andere "vijandige troepen" zullen door Noord-Korea met kernwapens beantwoord worden, zegt de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zaterdag volgens staatsmedia van het land.
Staatspersbureau KCNA meldt dat Kim "plechtig verklaarde dat als de vijanden Noord-Korea blijven bedreigen, onze partij en regering kernwapens met kernwapens zullen beantwoorden en totale confrontatie met een totale confrontatie".
Noord-Korea heeft vrijdag een langeafstandsraket getest waarvan wordt vermoed dat het een intercontinentale ballistische raket is, wat aanleiding gaf tot veroordeling door de VS en een gezamenlijke luchtoefening met Seoul.
De situatie op het Koreaanse schiereiland is momenteel erg gespannen. Het nucleair bewapende Noord-Korea heeft de afgelopen weken een reeks rakettesten uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
9 uur geleden