Kim Jong-un: verdere bedreigingen met kernwapens beantwoorden
PYONGYANG (ANP/DPA) - Verdere bedreigingen door de Verenigde Staten en andere "vijandige troepen" zullen door Noord-Korea met kernwapens beantwoord worden, zegt de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zaterdag volgens staatsmedia van het land.
Staatspersbureau KCNA meldt dat Kim "plechtig verklaarde dat als de vijanden Noord-Korea blijven bedreigen, onze partij en regering kernwapens met kernwapens zullen beantwoorden en totale confrontatie met een totale confrontatie".
Noord-Korea heeft vrijdag een langeafstandsraket getest waarvan wordt vermoed dat het een intercontinentale ballistische raket is, wat aanleiding gaf tot veroordeling door de VS en een gezamenlijke luchtoefening met Seoul.
De situatie op het Koreaanse schiereiland is momenteel erg gespannen. Het nucleair bewapende Noord-Korea heeft de afgelopen weken een reeks rakettesten uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
7 uur geleden