Kim Jong-un: verdere bedreigingen met kernwapens beantwoorden
PYONGYANG (ANP/DPA) - Verdere bedreigingen door de Verenigde Staten en andere "vijandige troepen" zullen door Noord-Korea met kernwapens beantwoord worden, zegt de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zaterdag volgens staatsmedia van het land.
Staatspersbureau KCNA meldt dat Kim "plechtig verklaarde dat als de vijanden Noord-Korea blijven bedreigen, onze partij en regering kernwapens met kernwapens zullen beantwoorden en totale confrontatie met een totale confrontatie".
Noord-Korea heeft vrijdag een langeafstandsraket getest waarvan wordt vermoed dat het een intercontinentale ballistische raket is, wat aanleiding gaf tot veroordeling door de VS en een gezamenlijke luchtoefening met Seoul.
De situatie op het Koreaanse schiereiland is momenteel erg gespannen. Het nucleair bewapende Noord-Korea heeft de afgelopen weken een reeks rakettesten uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
5 uur geleden