Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Jong-un: verdere bedreigingen met kernwapens beantwoorden

Kim Jong-un: verdere bedreigingen met kernwapens beantwoorden

PYONGYANG (ANP/DPA) - Verdere bedreigingen door de Verenigde Staten en andere "vijandige troepen" zullen door Noord-Korea met kernwapens beantwoord worden, zegt de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zaterdag volgens staatsmedia van het land.

Staatspersbureau KCNA meldt dat Kim "plechtig verklaarde dat als de vijanden Noord-Korea blijven bedreigen, onze partij en regering kernwapens met kernwapens zullen beantwoorden en totale confrontatie met een totale confrontatie".

Noord-Korea heeft vrijdag een langeafstandsraket getest waarvan wordt vermoed dat het een intercontinentale ballistische raket is, wat aanleiding gaf tot veroordeling door de VS en een gezamenlijke luchtoefening met Seoul.

De situatie op het Koreaanse schiereiland is momenteel erg gespannen. Het nucleair bewapende Noord-Korea heeft de afgelopen weken een reeks rakettesten uitgevoerd.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

7 minuten geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

19 minuten geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

1 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

1 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

3 uur geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

3 uur geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

3 uur geleden