Kim Jong-un ook zondag in Rusland, bezoekt voedselbedrijven
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un brengt ook zondag door in Rusland. Kim zal volgens het Russische staatspersbureau RIA enkele voedselondernemingen bezoeken.
De Russische ambassadeur in Noord-Korea liet aan RIA weten dat Kim geïnteresseerd is in "een breed scala aan onderwerpen" tijdens zijn bezoek aan Rusland. "Voor zover ik het heb begrepen en voor zover ik dat kan beoordelen, is hij tevreden over wat dit bezoek heeft opgeleverd", aldus deze Alexander Matsegora. "Maar ik benadruk; het bezoek is nog niet voorbij, het is nog altijd gaande."
Zaterdag liet Kim zich door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe rondleiden op een militaire basis, waar de twee strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip bekeken.
Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA wisselden Kim en Sjojgoe tijdens het bezoek van gedachten over de praktische stappen die de landen kunnen nemen om nauwer samen te gaan werken op militair gebied.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
9 uur geleden