Kim Jong-un ook zondag in Rusland, bezoekt voedselbedrijven
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un brengt ook zondag door in Rusland. Kim zal volgens het Russische staatspersbureau RIA enkele voedselondernemingen bezoeken.
De Russische ambassadeur in Noord-Korea liet aan RIA weten dat Kim geïnteresseerd is in "een breed scala aan onderwerpen" tijdens zijn bezoek aan Rusland. "Voor zover ik het heb begrepen en voor zover ik dat kan beoordelen, is hij tevreden over wat dit bezoek heeft opgeleverd", aldus deze Alexander Matsegora. "Maar ik benadruk; het bezoek is nog niet voorbij, het is nog altijd gaande."
Zaterdag liet Kim zich door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe rondleiden op een militaire basis, waar de twee strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip bekeken.
Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA wisselden Kim en Sjojgoe tijdens het bezoek van gedachten over de praktische stappen die de landen kunnen nemen om nauwer samen te gaan werken op militair gebied.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
34 minuten geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
45 minuten geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
3 uur geleden