Kim Jong-un ook zondag in Rusland, bezoekt voedselbedrijven
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un brengt ook zondag door in Rusland. Kim zal volgens het Russische staatspersbureau RIA enkele voedselondernemingen bezoeken.
De Russische ambassadeur in Noord-Korea liet aan RIA weten dat Kim geïnteresseerd is in "een breed scala aan onderwerpen" tijdens zijn bezoek aan Rusland. "Voor zover ik het heb begrepen en voor zover ik dat kan beoordelen, is hij tevreden over wat dit bezoek heeft opgeleverd", aldus deze Alexander Matsegora. "Maar ik benadruk; het bezoek is nog niet voorbij, het is nog altijd gaande."
Zaterdag liet Kim zich door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe rondleiden op een militaire basis, waar de twee strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip bekeken.
Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA wisselden Kim en Sjojgoe tijdens het bezoek van gedachten over de praktische stappen die de landen kunnen nemen om nauwer samen te gaan werken op militair gebied.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
6 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
56 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
2 uur geleden