Kim Jong-un ook zondag in Rusland, bezoekt voedselbedrijven
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un brengt ook zondag door in Rusland. Kim zal volgens het Russische staatspersbureau RIA enkele voedselondernemingen bezoeken.
De Russische ambassadeur in Noord-Korea liet aan RIA weten dat Kim geïnteresseerd is in "een breed scala aan onderwerpen" tijdens zijn bezoek aan Rusland. "Voor zover ik het heb begrepen en voor zover ik dat kan beoordelen, is hij tevreden over wat dit bezoek heeft opgeleverd", aldus deze Alexander Matsegora. "Maar ik benadruk; het bezoek is nog niet voorbij, het is nog altijd gaande."
Zaterdag liet Kim zich door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe rondleiden op een militaire basis, waar de twee strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip bekeken.
Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA wisselden Kim en Sjojgoe tijdens het bezoek van gedachten over de praktische stappen die de landen kunnen nemen om nauwer samen te gaan werken op militair gebied.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
4 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden