Kim Jong-un: Noord-Korea moet klaar staan voor nucleaire aanval
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft zijn land opgeroepen te allen tijde klaar te staan om een nucleaire aanval uit te voeren. De dreiging daarvan moet een oorlog voorkomen. Ook beschuldigt hij volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA de Verenigde Staten en Zuid-Korea ervan hun gezamenlijke militaire oefeningen met Amerikaanse nucleaire middelen te hebben uitgebreid.
De Noord-Koreaanse leider houdt de VS en Zuid-Korea verantwoordelijk voor de oplopende spanningen in de regio. De twee landen begonnen vorige week maandag aan hun elf dagen durende gezamenlijke militaire oefening Freedom Shield.
Kim Jong-un zou zijn uitspraken hebben gedaan toen zijn leger zaterdag en zondag ook zelf militaire oefeningen uitvoerde. Die moesten volgens KCNA afschrikwekkend werken en dienden de "nucleaire tegenaanvalcapaciteit" te versterken. Tijdens de oefeningen werd volgens het persbureau een ballistische raket met een namaakkernkop afgeschoten om een doel op 800 kilometer afstand te raken.
Noord-Korea beweerde zaterdag ook al dat ongeveer 800.000 van zijn burgers zich vrijwillig willen aanmelden bij het leger om tegen de VS te vechten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
8 minuten geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.
33 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners telt. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
1 uur geleden