Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Jong-un: Noord-Korea moet klaar staan voor nucleaire aanval

Kim Jong-un: Noord-Korea moet klaar staan voor nucleaire aanval

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft zijn land opgeroepen te allen tijde klaar te staan om een nucleaire aanval uit te voeren. De dreiging daarvan moet een oorlog voorkomen. Ook beschuldigt hij volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA de Verenigde Staten en Zuid-Korea ervan hun gezamenlijke militaire oefeningen met Amerikaanse nucleaire middelen te hebben uitgebreid.

De Noord-Koreaanse leider houdt de VS en Zuid-Korea verantwoordelijk voor de oplopende spanningen in de regio. De twee landen begonnen vorige week maandag aan hun elf dagen durende gezamenlijke militaire oefening Freedom Shield.

Kim Jong-un zou zijn uitspraken hebben gedaan toen zijn leger zaterdag en zondag ook zelf militaire oefeningen uitvoerde. Die moesten volgens KCNA afschrikwekkend werken en dienden de "nucleaire tegenaanvalcapaciteit" te versterken. Tijdens de oefeningen werd volgens het persbureau een ballistische raket met een namaakkernkop afgeschoten om een doel op 800 kilometer afstand te raken.

Noord-Korea beweerde zaterdag ook al dat ongeveer 800.000 van zijn burgers zich vrijwillig willen aanmelden bij het leger om tegen de VS te vechten.

Meer uit Buitenland

Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

2 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

2 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

3 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

3 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

4 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

5 uur geleden
Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

9 uur geleden