Kim Jong-un: Noord-Korea moet klaar staan voor nucleaire aanval
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft zijn land opgeroepen te allen tijde klaar te staan om een nucleaire aanval uit te voeren. De dreiging daarvan moet een oorlog voorkomen. Ook beschuldigt hij volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA de Verenigde Staten en Zuid-Korea ervan hun gezamenlijke militaire oefeningen met Amerikaanse nucleaire middelen te hebben uitgebreid.
De Noord-Koreaanse leider houdt de VS en Zuid-Korea verantwoordelijk voor de oplopende spanningen in de regio. De twee landen begonnen vorige week maandag aan hun elf dagen durende gezamenlijke militaire oefening Freedom Shield.
Kim Jong-un zou zijn uitspraken hebben gedaan toen zijn leger zaterdag en zondag ook zelf militaire oefeningen uitvoerde. Die moesten volgens KCNA afschrikwekkend werken en dienden de "nucleaire tegenaanvalcapaciteit" te versterken. Tijdens de oefeningen werd volgens het persbureau een ballistische raket met een namaakkernkop afgeschoten om een doel op 800 kilometer afstand te raken.
Noord-Korea beweerde zaterdag ook al dat ongeveer 800.000 van zijn burgers zich vrijwillig willen aanmelden bij het leger om tegen de VS te vechten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.
40 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.
6 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.
6 uur geleden