Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Jong-un: Noord-Korea is klaar voor confrontatie met VS

Kim Jong-un: Noord-Korea is klaar voor confrontatie met VS

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft donderdag in een toespraak gezegd dat zijn land klaar is om een militaire confrontatie met de Verenigde Staten aan te gaan. Mocht het zover komen, dan zal Kim niet aarzelen om "zijn afschrikmiddel voor een nucleaire oorlog" in gereedheid te brengen, melden Noord-Koreaanse staatsmedia.

De Noord-Koreaanse leider uitte in zijn toespraak verder kritiek op de Zuid-Koreaanse regering van Yoon Suk-yeol. Kim waarschuwde dat "elke poging om Noord-Korea uit te schakelen zal worden beantwoord met een krachtige reactie en 'vernietiging'".

De dreigende taal van Kim kwam nadat er door zijn land de afgelopen maanden verschillende rakettesten werden uitgevoerd. Noord-Korea zegt in staat te zijn om kernwapens af te vuren met de hypersonische raketten die het recentelijk heeft getest. De laatste keer dat het land een nucleaire test uitvoerde was in 2017.

De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Chung Eui-Yong, meldde vorige maand dat Noord-Korea de voorbereidingen voor zo'n nucleaire proef volledig zou hebben afgerond. Het wachten zou slechts zijn op een "politieke beslissing" om de test daadwerkelijk uit te voeren, aldus Chung.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft met zijn Zuid-Koreaanse en Japanse collega een verbintenis gesloten om nauw samen te werken aan de "denuclearisering van het Koreaanse schiereiland".

Meer uit Buitenland

Fossiele afbouw en adaptatie centraal in slotfase klimaattop

BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.

40 minuten geleden
Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

2 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

3 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

4 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

4 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

5 uur geleden