Kim Jong-un: Noord-Korea is klaar voor confrontatie met VS
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft donderdag in een toespraak gezegd dat zijn land klaar is om een militaire confrontatie met de Verenigde Staten aan te gaan. Mocht het zover komen, dan zal Kim niet aarzelen om "zijn afschrikmiddel voor een nucleaire oorlog" in gereedheid te brengen, melden Noord-Koreaanse staatsmedia.
De Noord-Koreaanse leider uitte in zijn toespraak verder kritiek op de Zuid-Koreaanse regering van Yoon Suk-yeol. Kim waarschuwde dat "elke poging om Noord-Korea uit te schakelen zal worden beantwoord met een krachtige reactie en 'vernietiging'".
De dreigende taal van Kim kwam nadat er door zijn land de afgelopen maanden verschillende rakettesten werden uitgevoerd. Noord-Korea zegt in staat te zijn om kernwapens af te vuren met de hypersonische raketten die het recentelijk heeft getest. De laatste keer dat het land een nucleaire test uitvoerde was in 2017.
De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Chung Eui-Yong, meldde vorige maand dat Noord-Korea de voorbereidingen voor zo'n nucleaire proef volledig zou hebben afgerond. Het wachten zou slechts zijn op een "politieke beslissing" om de test daadwerkelijk uit te voeren, aldus Chung.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft met zijn Zuid-Koreaanse en Japanse collega een verbintenis gesloten om nauw samen te werken aan de "denuclearisering van het Koreaanse schiereiland".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
7 uur geleden