'Kim Jong-un feliciteert Chinese president met coronabestrijding'
NOORD-KOREAPYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft een "mondelinge boodschap" naar de Chinese president Xi Jinping verstuurd. Dat meldt staatspersbureau KNCA. Kim zou Xi in de boodschap gefeliciteerd hebben met diens "succesvolle" bestrijding van het coronavirus.
De boodschap was "in verband met het feit dat China succes boekt bij het voorkomen van de Covid-19-infectie", aldus KCNA. Het staatspersbureau lichtte niet toe wat er precies bedoeld werd met "mondelinge boodschap". Het is niet duidelijk of Kim en Xi elkaar hebben gesproken.
Er was de afgelopen tijd onduidelijkheid over de gezondheid van Kim. Er werd gespeculeerd dat hij zou zijn overleden, mogelijk tijdens een hartoperatie. Volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst is daar geen bewijs voor. Kim toonde zich zaterdag voor het in eerst in drie weken tijd in het openbaar tijdens het inspecteren van een fabriek. Op foto's van Noord-Koreaanse staatsmedia leek hij gezond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
46 minuten geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."
4 uur geleden