Kim Jong-un biedt Rusland zijn 'volledige steun' aan
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un biedt zijn "volledige steun en solidariteit" aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat meldden de staatsmedia van Noord-Korea maandag.
Kim stuurde Moskou een felicitatieboodschap ter gelegenheid van de Dag van Rusland, die maandag gevierd wordt. Moskou is een van de weinige bondgenoten van Pyongyang.
De videoboodschap benoemt niet specifiek de oorlog die Rusland startte in buurland Oekraïne, maar prijst Poetins "goede beslissingen en leiderschap om de groeiende bedreiging van de vijandige troepen te dwarsbomen".
Wapens geleverd
Het Noord-Koreaanse volk biedt "zijn volledige steun en solidariteit aan het Russische volk in hun niet aflatende strijd om het behoud van de soevereine rechten en voor de verdediging van hun land tegen de willekeurige en autoritaire praktijken van imperialisten", zegt Kim verder.
Eind vorig jaar beschuldigden de Verenigde Staten Noord-Korea ervan wapens geleverd te hebben aan het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep voor de oorlog in Oekraïne. In maart beweerde Washington ook bewijs te hebben dat Moskou was gaan aankloppen bij Pyongyang om wapens, in ruil voor voedselhulp voor het verarmde Noord-Korea.
Noord-Korea omschreef het conflict in Oekraïne verder als een "oorlog bij volmacht van de Verenigde Staten", gericht op de vernietiging van Rusland.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
4 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden