Kim Jong-un biedt Rusland zijn 'volledige steun' aan
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un biedt zijn "volledige steun en solidariteit" aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat meldden de staatsmedia van Noord-Korea maandag.
Kim stuurde Moskou een felicitatieboodschap ter gelegenheid van de Dag van Rusland, die maandag gevierd wordt. Moskou is een van de weinige bondgenoten van Pyongyang.
De videoboodschap benoemt niet specifiek de oorlog die Rusland startte in buurland Oekraïne, maar prijst Poetins "goede beslissingen en leiderschap om de groeiende bedreiging van de vijandige troepen te dwarsbomen".
Wapens geleverd
Het Noord-Koreaanse volk biedt "zijn volledige steun en solidariteit aan het Russische volk in hun niet aflatende strijd om het behoud van de soevereine rechten en voor de verdediging van hun land tegen de willekeurige en autoritaire praktijken van imperialisten", zegt Kim verder.
Eind vorig jaar beschuldigden de Verenigde Staten Noord-Korea ervan wapens geleverd te hebben aan het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep voor de oorlog in Oekraïne. In maart beweerde Washington ook bewijs te hebben dat Moskou was gaan aankloppen bij Pyongyang om wapens, in ruil voor voedselhulp voor het verarmde Noord-Korea.
Noord-Korea omschreef het conflict in Oekraïne verder als een "oorlog bij volmacht van de Verenigde Staten", gericht op de vernietiging van Rusland.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
6 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
6 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
18 uur geleden