Kim Jong-un biedt Rusland zijn 'volledige steun' aan
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un biedt zijn "volledige steun en solidariteit" aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat meldden de staatsmedia van Noord-Korea maandag.
Kim stuurde Moskou een felicitatieboodschap ter gelegenheid van de Dag van Rusland, die maandag gevierd wordt. Moskou is een van de weinige bondgenoten van Pyongyang.
De videoboodschap benoemt niet specifiek de oorlog die Rusland startte in buurland Oekraïne, maar prijst Poetins "goede beslissingen en leiderschap om de groeiende bedreiging van de vijandige troepen te dwarsbomen".
Wapens geleverd
Het Noord-Koreaanse volk biedt "zijn volledige steun en solidariteit aan het Russische volk in hun niet aflatende strijd om het behoud van de soevereine rechten en voor de verdediging van hun land tegen de willekeurige en autoritaire praktijken van imperialisten", zegt Kim verder.
Eind vorig jaar beschuldigden de Verenigde Staten Noord-Korea ervan wapens geleverd te hebben aan het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep voor de oorlog in Oekraïne. In maart beweerde Washington ook bewijs te hebben dat Moskou was gaan aankloppen bij Pyongyang om wapens, in ruil voor voedselhulp voor het verarmde Noord-Korea.
Noord-Korea omschreef het conflict in Oekraïne verder als een "oorlog bij volmacht van de Verenigde Staten", gericht op de vernietiging van Rusland.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
7 uur geleden