Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland

Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland

KOMSOMOLSK AAN DE AMOER (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft vrijdagochtend een lucht- en ruimtevaartfabriek bezocht in Komsomolsk aan de Amoer, een plaats in het uiterste oosten van Rusland. Dat meldden Russische persbureaus. Volgens persbureau Interfax produceert de fabriek "militaire en civiele uitrusting".

Woensdag had Kim een ontmoeting met president Vladimir Poetin, die hem een rondleiding gaf in ruimtevaartcentrum Vostotsjni, in het zuidoosten van Rusland. Daarna spraken de twee leiders twee uur met elkaar, met de intentie de banden tussen de twee landen te versterken, met name op militair gebied.

Het bezoek van Kim aan Rusland begon dinsdag en duurt volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov "nog een paar dagen". Na het bezoek aan de fabriek in Komsomolsk aan de Amoer woont de Noord-Koreaanse leider nog een demonstratie bij van de Russische Pacifische Vloot in Vladivostok. Die havenstad bezocht Kim ook al in 2019.

Meer uit Buitenland

Zelensky vervangt hoofd veiligheidsdienst

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat het hoofd van de veiligheidsdienst SBOe, Vasyl Maljoek, vervangen. In een bericht op X bedankt Zelensky hem voor zijn inzet en schrijft hij dat Maljoek zich voortaan meer gaat bezighouden met "asymmetrische operaties" tegen Rusland: "Dat is waar Vasyl op zijn sterkst is."

43 minuten geleden
Nog 83 gewonden van brand Crans-Montana in het ziekenhuis

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de nieuwjaarsbrand in een Zwitserse bar liggen nog 83 mensen in het ziekenhuis, meldt de politie. In totaal waren er 116 gewonden en de autoriteiten hebben die nu allemaal geïdentificeerd. Eerder werd al gemeld dat alle veertig doden waren geïdentificeerd.

1 uur geleden
Honderden toeristen vast op Jemenitisch eiland

SOCOTRA (ANP/AFP) - Honderden toeristen zitten vast op het Jemenitische eiland Socotra, voor de kust van Djibouti. Volgens de plaatsvervangend gouverneur van het eiland gaat het om meer dan vierhonderd mensen van wie de vlucht is opgeschort.

1 uur geleden
Brussel ziet situatie in Venezuela ook als 'kans' voor democratie

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet de situatie in Venezuela ook als "kans voor een democratische transitie, geleid door het Venezolaanse volk", stelt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dit weekend pleegden de Verenigde Staten een militaire interventie in het land, namen president Nicolás Maduro gevangen en brachten hem naar de VS voor een rechtszaak.

1 uur geleden
Tien mensen veroordeeld voor online lastigvallen Brigitte Macron

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.

2 uur geleden
EU staat achter soevereiniteit Groenland na dreiging Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zwitserse Bondsraad bevriest Maduro's tegoeden

BERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.

2 uur geleden