Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland
KOMSOMOLSK AAN DE AMOER (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft vrijdagochtend een lucht- en ruimtevaartfabriek bezocht in Komsomolsk aan de Amoer, een plaats in het uiterste oosten van Rusland. Dat meldden Russische persbureaus. Volgens persbureau Interfax produceert de fabriek "militaire en civiele uitrusting".
Woensdag had Kim een ontmoeting met president Vladimir Poetin, die hem een rondleiding gaf in ruimtevaartcentrum Vostotsjni, in het zuidoosten van Rusland. Daarna spraken de twee leiders twee uur met elkaar, met de intentie de banden tussen de twee landen te versterken, met name op militair gebied.
Het bezoek van Kim aan Rusland begon dinsdag en duurt volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov "nog een paar dagen". Na het bezoek aan de fabriek in Komsomolsk aan de Amoer woont de Noord-Koreaanse leider nog een demonstratie bij van de Russische Pacifische Vloot in Vladivostok. Die havenstad bezocht Kim ook al in 2019.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
13 uur geleden