Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland

Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland

KOMSOMOLSK AAN DE AMOER (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft vrijdagochtend een lucht- en ruimtevaartfabriek bezocht in Komsomolsk aan de Amoer, een plaats in het uiterste oosten van Rusland. Dat meldden Russische persbureaus. Volgens persbureau Interfax produceert de fabriek "militaire en civiele uitrusting".

Woensdag had Kim een ontmoeting met president Vladimir Poetin, die hem een rondleiding gaf in ruimtevaartcentrum Vostotsjni, in het zuidoosten van Rusland. Daarna spraken de twee leiders twee uur met elkaar, met de intentie de banden tussen de twee landen te versterken, met name op militair gebied.

Het bezoek van Kim aan Rusland begon dinsdag en duurt volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov "nog een paar dagen". Na het bezoek aan de fabriek in Komsomolsk aan de Amoer woont de Noord-Koreaanse leider nog een demonstratie bij van de Russische Pacifische Vloot in Vladivostok. Die havenstad bezocht Kim ook al in 2019.

Meer uit Buitenland

Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

7 minuten geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

9 minuten geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

47 minuten geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

48 minuten geleden
Ook India, Somalië en Griekenland sluiten aan bij Hormuz-coalitie

LONDEN (ANP/RTR) - Ook India, Somalië en Griekenland hebben zich aangesloten bij de groep landen die wil helpen bij het beëindigen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. De Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar nam donderdagmiddag deel aan de eerste officiële videovergadering van de 'Hormuz-coalitie' in wording, zei zijn ministerie.

48 minuten geleden
Macron hekelt opmerkingen Trump over zijn huwelijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Roemenië: gestolen objecten uit Drents Museum gevonden

BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.

4 uur geleden