Kim Jong-un bezoekt ruimtevaartfabriek in oosten Rusland
KOMSOMOLSK AAN DE AMOER (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft vrijdagochtend een lucht- en ruimtevaartfabriek bezocht in Komsomolsk aan de Amoer, een plaats in het uiterste oosten van Rusland. Dat meldden Russische persbureaus. Volgens persbureau Interfax produceert de fabriek "militaire en civiele uitrusting".
Woensdag had Kim een ontmoeting met president Vladimir Poetin, die hem een rondleiding gaf in ruimtevaartcentrum Vostotsjni, in het zuidoosten van Rusland. Daarna spraken de twee leiders twee uur met elkaar, met de intentie de banden tussen de twee landen te versterken, met name op militair gebied.
Het bezoek van Kim aan Rusland begon dinsdag en duurt volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov "nog een paar dagen". Na het bezoek aan de fabriek in Komsomolsk aan de Amoer woont de Noord-Koreaanse leider nog een demonstratie bij van de Russische Pacifische Vloot in Vladivostok. Die havenstad bezocht Kim ook al in 2019.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
4 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
4 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
4 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
5 uur geleden