Kim Jong-un bedankt Zuid-Koreaanse president in brief
SEOEL (ANP/AFP/DPA) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft brieven uitgewisseld met de vertrekkende Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in, melden staatsmedia. In die brieven bedankt Kim Moon voor diens pogingen de relatie tussen de twee landen te verbeteren.
Het nieuws komt op een opmerkelijk moment. De spanningen tussen de twee Korea's lopen op, nadat het noorden dit jaar al zeker twaalf wapentesten uitvoerde. Experts waarschuwen voor hernieuwde activiteiten bij belangrijke locaties voor kernwapens. Donderdag werd nog bekend dat de Europese Unie sancties oplegt aan acht individuen en vier organisaties die zich bezighouden met het kernprogramma van Noord-Korea.
Moon wordt over een paar weken opgevolgd door Yoon Suk-yeol, die heeft aangekondigd een veel hardere lijn tegen Noord-Korea en Kim in te nemen.
Moon ontmoette Kim drie keer en bemiddelde tussen hem en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. De onderhandelingen tussen Trump en Kim kwamen in 2019 tot een abrupt einde toen de twee het niet eens konden worden over het verlichten van sancties tegen Noord-Korea en wat het land in ruil daarvoor zou opgeven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
4 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
8 uur geleden