
Kim Jong-un bedankt Zuid-Koreaanse president in brief
SEOEL (ANP/AFP/DPA) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft brieven uitgewisseld met de vertrekkende Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in, melden staatsmedia. In die brieven bedankt Kim Moon voor diens pogingen de relatie tussen de twee landen te verbeteren.
Het nieuws komt op een opmerkelijk moment. De spanningen tussen de twee Korea's lopen op, nadat het noorden dit jaar al zeker twaalf wapentesten uitvoerde. Experts waarschuwen voor hernieuwde activiteiten bij belangrijke locaties voor kernwapens. Donderdag werd nog bekend dat de Europese Unie sancties oplegt aan acht individuen en vier organisaties die zich bezighouden met het kernprogramma van Noord-Korea.
Moon wordt over een paar weken opgevolgd door Yoon Suk-yeol, die heeft aangekondigd een veel hardere lijn tegen Noord-Korea en Kim in te nemen.
Moon ontmoette Kim drie keer en bemiddelde tussen hem en de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. De onderhandelingen tussen Trump en Kim kwamen in 2019 tot een abrupt einde toen de twee het niet eens konden worden over het verlichten van sancties tegen Noord-Korea en wat het land in ruil daarvoor zou opgeven.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
21 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro toont "gedeeltelijk herstel" na zijn ziekenhuisopname van dinsdag. Het ziekenhuis dat hem behandelt, stelt in een verklaring dat hij medicatie heeft gekregen en dat in de loop van de dag zal worden gekeken hoelang hij nog moet blijven.
7 uur geleden