Kim heeft weinig vertrouwen in Biden
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un noemde vrijdag de Verenigde Staten de "grootste vijand". Hij verwacht niet dat de vijandige politiek tegenover Noord-Korea verandert met Joe Biden als president in het Witte Huis.
Op een partijcongres in de hoofdstad Pyongyang zei de Noord-Koreaanse leider dat de de buitenlandse politiek van zijn land erop gericht is de houding van de VS te temperen. "Ze zijn onze grootste vijand en het belangrijkste obstakel voor onze ontwikkeling", zei hij volgens staatspersbureau KCNA.
Kim zei ook aan onderzoek voor de ontwikkeling van geavanceerde militaire uitrusting te willen doen en het nucleaire arsenaal van het land verder te willen uitbreiden.
Het regime van Kim onderhandelde met de regering van president Donald Trump over het ontmantelen van het Noord-Koreaanse kernprogramma. Die onderhandelingen lijken echter muurvast te zitten sinds een internationale top in Hanoi in 2019 eindigde zonder doorbraak. Aanstaand Amerikaans president Biden noemde Kim eerder een "misdadiger".
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA (ANP) - De Ethiopische regering heeft aangekondigd dat er een interim-bestuur komt in de noordelijke regio Tigray, waar de afgelopen weken weer gevechten zijn opgelaaid met het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF). Volgens het Ethiopische staatspersbureau ENA moet het tijdelijke bestuur de rust en veiligheid doen terugkeren. Ook moeten er nieuwe verkiezingen komen.
6 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.
11 minuten geledenRAMALLAH (ANP) - Bij aanvallen van Israëlische kolonisten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever zijn meerdere Palestijnen en een buitenlandse journalist gewond geraakt, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. De Israëliërs zouden olijvenplukkers hebben aangevallen en daarbij ook hebben geschoten en voertuigen en olijfbomen in brand hebben gestoken.
48 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".
2 uur geledenRUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het was het Witte Huis dat opdracht heeft gegeven om het Amerikaanse satellietnetwerk dat de Oekraïense krijgsmacht gebruikt, af te knijpen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De beperkingen voor het Starshield-netwerk eerder deze week brachten Oekraïense militairen volgens Kyiv acuut in het nauw.
2 uur geledenKASTERLEE (ANP) - De Belgische politie heeft een tandarts opgepakt na meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie meldt dat er zeven slachtoffers bekend zijn.
2 uur geleden