Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KiM: 5600 vluchten kunnen in 2030 vervangen worden door trein

KiM: 5600 vluchten kunnen in 2030 vervangen worden door trein

DEN HAAG (ANP) - Het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM) verwacht dat in 2030 per jaar ongeveer 5600 vluchten van en naar dertien Europese steden vervangen kunnen worden door de trein. In 2040 zou het volgens het kennisinstituut om 11.000 vluchten gaan. Vanaf Schiphol gaan nu rechtstreekse vluchten naar deze steden, die allemaal niet verder dan 800 kilometer van Amsterdam vandaan liggen.

Tot de bestemmingen die het kennisinstituut heeft onderzocht behoren onder andere Londen, Parijs, Brussel, Berlijn en Kopenhagen. Voordat de verschuiving van vliegtuig naar trein kan plaatsvinden, moet er nog wel wat gebeuren. Het KiM is bijvoorbeeld uitgegaan van kortere treinreistijden in de toekomst en meer dagelijkse reismogelijkheden op bepaalde verbindingen. Voorbeelden hiervan zijn een snellere treinverbinding naar Berlijn vanaf eind 2023 of de geplande inzet van meer en snellere intercity's naar Brussel vanaf 2025.

Het KiM schat de toekomstige mogelijkheden voor verschuiving van vliegtuig naar trein overigens lager in dan in 2018. Onder andere door de coronapandemie ligt de totale omvang van de luchtvaart op de onderzochte verbindingen ongeveer een vijfde lager dan destijds ingeschat. "Minder vliegreizen betekent automatisch ook dat er minder reizigers verleid kunnen worden om hun reis per trein te maken in plaats van per vliegtuig", aldus het KiM.

Meer uit Binnenland

Brand in woningen Utrecht en verstoring treinen na blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Door blikseminslagen in Utrecht is een woning aan de Philipsdaalderhof rond 01.30 uur in brand gevlogen. Ook is er door de bliksem een verstoring in de treindienst tussen Utrecht Centraal en Woerden.

4 uur geleden
Vrouwen krijgen minder vaak alimentatie na scheiding

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen krijgen na een echtscheiding steeds minder vaak een alimentatie. Het bedrag dat ze ontvangen, wordt volgens statistiekbureau CBS ook steeds lager.

5 uur geleden
Duitse politie paraat op 'grenscontrole' door Nederlandse burgers

TER APEL (ANP) - Aan de Duitse kant van de grens tussen Ter Apel en het Duitse Rütenbrock staat de Duitse politie paraat om in te grijpen als Nederlandse burgers op eigen gezag grenscontroles gaan uitvoeren. Een lokale fotograaf ziet de politiemensen en meerdere Duitse politievoertuigen staan langs de B408, een weg die overgaat in de Nederlandse N366.

13 uur geleden
Tijdens spoorstaking wel treinen tussen Schiphol en Amsterdam

SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking dinsdag rijden er wel treinen tussen Amsterdam en Schiphol. Een woordvoerster van NS laat weten dat er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters gaan tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Door de staking van NS-personeel in de regio's West en Noord-West rijden dinsdag in het hele land geen NS-treinen.

15 uur geleden
Landelijk onderwijsprotest uitgesteld door staking NS

UTRECHT (ANP) - Het landelijke onderwijsprotest tegen de bezuinigingen van het inmiddels gevallen kabinet dat dinsdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Door een staking van NS-personeel die dag rijden er in het hele land geen NS-treinen. Een "centraal actiemoment" is daarom niet mogelijk, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.

16 uur geleden
Verbazing bij VVMC over besluit NS om dinsdag niet te rijden

UTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC is verbaasd dat NS heeft besloten al het treinverkeer in Nederland komende dinsdag te schrappen. Dat zegt een woordvoerder van de bond. "De spoorwegen zouden eenvoudig met pendeldiensten kunnen gaan rijden. Nu hebben ook de mensen die in het noorden, oosten en zuiden van het land een treinrit willen maken last van de staking. Dat is niet de bedoeling van onze actie", aldus de zegsman.

19 uur geleden
ANWB verwacht extra drukte op de weg door treinstaking

DEN HAAG (ANP) - De ANWB denkt dat het dinsdag drukker is op de weg dan anders, mede dankzij de staking van NS-personeel waardoor er landelijk geen NS-treinen rijden. "We verwachtten sowieso al drukte na het lange pinksterweekend, en met de treinstaking erbij kan dat voor een drukke spits zorgen", zegt een woordvoerder.

19 uur geleden