Killing Me Softly-zangeres Roberta Flack (88) overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse zangeres Roberta Flack is maandag op 88-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management bekendgemaakt. Flack was met name bekend van haar hit Killing Me Softly with His Song.
"We zijn diepbedroefd dat de geweldige Roberta Flack vanochtend, 24 februari 2025, is overleden", staat in de verklaring. "Ze stierf vredig, omringd door haar familie. Roberta doorbrak grenzen en records. Ze was ook een trotse onderwijzeres." Een doodsoorzaak is niet gemeld. In 2022 werd bekend dat Flack de diagnose ALS had gekregen en was gestopt met optreden.
Flack kende haar doorbraak in 1972 toen ze in Amerika een nummer 1-hit scoorde met het lied The First Time Ever I Saw Your Face. Het nummer was al in 1969 opgenomen, maar werd drie jaar later pas populair omdat het in de film Play Misty for Me van Clint Eastwood werd gebruikt.
Killing Me Softly with His Song werd in 1972 uitgebracht door de Amerikaanse zangeres Lori Lieberman. Flack coverde het nummer een jaar later en scoorde daar een nummer 1-hit en een Grammy Award mee.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
43 minuten geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
1 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
3 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
4 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
7 uur geleden