Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Killing Me Softly-zangeres Roberta Flack (88) overleden

Killing Me Softly-zangeres Roberta Flack (88) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse zangeres Roberta Flack is maandag op 88-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management bekendgemaakt. Flack was met name bekend van haar hit Killing Me Softly with His Song.

"We zijn diepbedroefd dat de geweldige Roberta Flack vanochtend, 24 februari 2025, is overleden", staat in de verklaring. "Ze stierf vredig, omringd door haar familie. Roberta doorbrak grenzen en records. Ze was ook een trotse onderwijzeres." Een doodsoorzaak is niet gemeld. In 2022 werd bekend dat Flack de diagnose ALS had gekregen en was gestopt met optreden.

Flack kende haar doorbraak in 1972 toen ze in Amerika een nummer 1-hit scoorde met het lied The First Time Ever I Saw Your Face. Het nummer was al in 1969 opgenomen, maar werd drie jaar later pas populair omdat het in de film Play Misty for Me van Clint Eastwood werd gebruikt.

Killing Me Softly with His Song werd in 1972 uitgebracht door de Amerikaanse zangeres Lori Lieberman. Flack coverde het nummer een jaar later en scoorde daar een nummer 1-hit en een Grammy Award mee.

Meer uit Buitenland

Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

10 minuten geleden
Tientallen doden door droneaanvallen op markten in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Droneaanvallen op markten in de Soedanese regio Kordofan hebben zondag 33 mensen het leven gekost, melden medische bronnen in het land. Bij een aanval in Darfur ontstond een hevige oliebrand, zeiden bronnen tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
CDU stevent af op verlies tegen Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De christelijke partij CDU van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz stevent af op een nederlaag tegen de Groenen in de welvarende deelstaat Baden-Württemberg, in het zuidwesten van Duitsland. De deelstaat was ooit een conservatief bolwerk.

1 uur geleden
Grote demonstraties in Spanje om Vrouwendag en oorlog tegen Iran

MADRID (ANP/DPA) - In Spanje hebben tienduizenden mensen gedemonstreerd ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag. Het ging niet alleen om gelijkheid tussen de seksen maar ook om vrede en een einde aan de oorlog tegen Iran. Ze droegen spandoeken met leuzen zoals "No a la guerra!" ("Nee tegen oorlog!"), een leus die premier Pedro Sánchez de afgelopen dagen meerdere malen heeft uitgesproken.

1 uur geleden
Tienduizenden buitenlanders gerepatrieerd uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Sinds het begin van de oorlog tegen Iran eind februari zijn al tienduizenden buitenlanders uit het Midden-Oosten gerepatrieerd. De Verenigde Staten zijn daarin het voortvarendst: volgens onderminister Dylan Johnson zijn meer dan 32.000 Amerikaanse burgers teruggekeerd. Dat cijfer is exclusief Amerikanen die naar andere landen zijn verhuisd of nog onderweg zijn naar de VS.

2 uur geleden
Saudi-Arabië meldt eerste doden door oorlog tegen Iran

RIYAD (ANP/DPA) - Saudi-Arabië heeft voor het eerst doden gemeld in verband met de oorlog van de VS en Israël tegen Iran. Een projectiel doodde twee mensen ten zuiden van hoofdstad Riyad, melden de hulpdiensten. Er vielen ook twaalf gewonden.

3 uur geleden
Iran meldt ruim 100 doden door aanval VS op Iraans oorlogsschip

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse leger zijn minstens 104 mensen omgekomen en 32 gewonden gevallen door een Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip voor de kust van Sri Lanka afgelopen week. Autoriteiten in Sri Lanka spraken eerder van minstens tachtig doden.

3 uur geleden