Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kilicdaroglu verhardt toon, wil miljoenen migranten terugsturen

Kilicdaroglu verhardt toon, wil miljoenen migranten terugsturen

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft donderdag in zijn eerste toespraak sinds de presidentsverkiezingen van afgelopen zondag beloofd miljoenen migranten terug te sturen als hij aan de macht komt. Met deze boodschap hoopt hij ultranationalistische stemmers achter zich te scharen voor de beslissende tweede ronde van de presidentsverkiezingen op zondag 28 mei.

In zijn toespraak verhardde Kilicdaroglu duidelijk zijn toon ten opzichte van eerder in de campagne. "Erdogan, je hebt de grenzen en de eer van ons land niet beschermd" sprak de seculiere oppositieleider. "Je hebt met opzet meer dan 10 miljoen vluchtelingen naar dit land gebracht. Zodra ik aan de macht kom, zal ik alle vluchtelingen naar huis sturen".

Kilicdaroglu is door zes oppositiepartijen als gezamenlijke kandidaat naar voren geschoven in de hoop de zittende president Recep Tayyip Erdogan te kunnen verslaan, maar hij presteerde in de eerste ronde van de verkiezingen veel slechter dan gehoopt. Volgens de officiële uitslag kreeg hij 44,9 procent van de stemmen, terwijl Erdogan met 49,5 procent dichtbij een meerderheid was. Omdat geen van de kandidaten meer dan de helft van de stemmen kreeg volgt een beslissende verkiezingsronde.

Kilicdaroglu is ook van plan om Sinan Ogan te ontmoeten, de extreemrechtse presidentskandidaat die met 5,2 procent van de stemmen in de eerste ronde afviel. De oppositieleider hoopt dat Ogan zijn steun voor hem zal uitspreken. Ogan heeft gezegd dat hij alleen een kandidaat zal steunen die hard optreedt tegen migranten en "terrorisme", waarmee hij doelt op Koerdische militanten.

Meer uit Buitenland

UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

55 minuten geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

5 uur geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

5 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

7 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

7 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

7 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

7 uur geleden