Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kilicdaroglu verhardt toon, wil miljoenen migranten terugsturen

Kilicdaroglu verhardt toon, wil miljoenen migranten terugsturen

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse presidentskandidaat Kemal Kilicdaroglu heeft donderdag in zijn eerste toespraak sinds de presidentsverkiezingen van afgelopen zondag beloofd miljoenen migranten terug te sturen als hij aan de macht komt. Met deze boodschap hoopt hij ultranationalistische stemmers achter zich te scharen voor de beslissende tweede ronde van de presidentsverkiezingen op zondag 28 mei.

In zijn toespraak verhardde Kilicdaroglu duidelijk zijn toon ten opzichte van eerder in de campagne. "Erdogan, je hebt de grenzen en de eer van ons land niet beschermd" sprak de seculiere oppositieleider. "Je hebt met opzet meer dan 10 miljoen vluchtelingen naar dit land gebracht. Zodra ik aan de macht kom, zal ik alle vluchtelingen naar huis sturen".

Kilicdaroglu is door zes oppositiepartijen als gezamenlijke kandidaat naar voren geschoven in de hoop de zittende president Recep Tayyip Erdogan te kunnen verslaan, maar hij presteerde in de eerste ronde van de verkiezingen veel slechter dan gehoopt. Volgens de officiële uitslag kreeg hij 44,9 procent van de stemmen, terwijl Erdogan met 49,5 procent dichtbij een meerderheid was. Omdat geen van de kandidaten meer dan de helft van de stemmen kreeg volgt een beslissende verkiezingsronde.

Kilicdaroglu is ook van plan om Sinan Ogan te ontmoeten, de extreemrechtse presidentskandidaat die met 5,2 procent van de stemmen in de eerste ronde afviel. De oppositieleider hoopt dat Ogan zijn steun voor hem zal uitspreken. Ogan heeft gezegd dat hij alleen een kandidaat zal steunen die hard optreedt tegen migranten en "terrorisme", waarmee hij doelt op Koerdische militanten.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

9 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

18 uur geleden