Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

ANKARA (ANP/AFP) - Na een minder goed dan verwacht verkiezingsresultaat, roept de Turkse oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu zijn aanhangers op om "niet te wanhopen". Op 28 mei neemt hij het op tegen zittend president Recep Tayyip Erdogan in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Kilicdaroglu geeft toe dat zijn coalitie "Erdogan niet heeft kunnen verslaan op een van zijn zwakste momenten", maar hij zegt dat ze de strijd nog altijd kan winnen. "We zullen opstaan en samen deze verkiezing aangaan", schreef hij op Twitter.

Kilicdaroglu haalde 44,9 procent van de stemmen. Erdogan kreeg 49,5 procent van de kiezers achter zich. Dat was net niet voldoende om in één ronde te winnen.

Tweede ronde

Sinan Ogan, de nationalistische kandidaat die met 5,2 procent van de stemmen als derde eindigde, valt af. Wat zijn aanhangers gaan doen, kan doorslaggevend zijn in de tweede ronde.

Ogan heeft gezegd dat hij Kilicdaroglu alleen kan steunen als die "geen concessies doet richting de Koerden". De strijd tegen terreur en het terugsturen van migranten noemt Ogan zijn "rode lijnen". De kandidaat zegt open te staan voor onderhandelingen met zowel Kilicdaroglu als Erdogan, "op basis van hun principes".

Meer uit Buitenland

Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

53 minuten geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

1 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

1 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

2 uur geleden
Israël woest om westerse veroordeling kolonies Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.

3 uur geleden
In Duitsland steeds meer vraag naar vuurwerk, ondanks kritiek

BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.

4 uur geleden
Turkije pakt 115 verdachte IS-leden op voor plannen aanslagen

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.

5 uur geleden