Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'
ANKARA (ANP/AFP) - Na een minder goed dan verwacht verkiezingsresultaat, roept de Turkse oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu zijn aanhangers op om "niet te wanhopen". Op 28 mei neemt hij het op tegen zittend president Recep Tayyip Erdogan in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.
Kilicdaroglu geeft toe dat zijn coalitie "Erdogan niet heeft kunnen verslaan op een van zijn zwakste momenten", maar hij zegt dat ze de strijd nog altijd kan winnen. "We zullen opstaan en samen deze verkiezing aangaan", schreef hij op Twitter.
Kilicdaroglu haalde 44,9 procent van de stemmen. Erdogan kreeg 49,5 procent van de kiezers achter zich. Dat was net niet voldoende om in één ronde te winnen.
Tweede ronde
Sinan Ogan, de nationalistische kandidaat die met 5,2 procent van de stemmen als derde eindigde, valt af. Wat zijn aanhangers gaan doen, kan doorslaggevend zijn in de tweede ronde.
Ogan heeft gezegd dat hij Kilicdaroglu alleen kan steunen als die "geen concessies doet richting de Koerden". De strijd tegen terreur en het terugsturen van migranten noemt Ogan zijn "rode lijnen". De kandidaat zegt open te staan voor onderhandelingen met zowel Kilicdaroglu als Erdogan, "op basis van hun principes".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
1 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
3 uur geleden