Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

ANKARA (ANP/AFP) - Na een minder goed dan verwacht verkiezingsresultaat, roept de Turkse oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu zijn aanhangers op om "niet te wanhopen". Op 28 mei neemt hij het op tegen zittend president Recep Tayyip Erdogan in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Kilicdaroglu geeft toe dat zijn coalitie "Erdogan niet heeft kunnen verslaan op een van zijn zwakste momenten", maar hij zegt dat ze de strijd nog altijd kan winnen. "We zullen opstaan en samen deze verkiezing aangaan", schreef hij op Twitter.

Kilicdaroglu haalde 44,9 procent van de stemmen. Erdogan kreeg 49,5 procent van de kiezers achter zich. Dat was net niet voldoende om in één ronde te winnen.

Tweede ronde

Sinan Ogan, de nationalistische kandidaat die met 5,2 procent van de stemmen als derde eindigde, valt af. Wat zijn aanhangers gaan doen, kan doorslaggevend zijn in de tweede ronde.

Ogan heeft gezegd dat hij Kilicdaroglu alleen kan steunen als die "geen concessies doet richting de Koerden". De strijd tegen terreur en het terugsturen van migranten noemt Ogan zijn "rode lijnen". De kandidaat zegt open te staan voor onderhandelingen met zowel Kilicdaroglu als Erdogan, "op basis van hun principes".

Meer uit Buitenland

Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

41 minuten geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

1 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

5 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

19 uur geleden