Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

Kilicdaroglu roept aanhangers op om 'niet te wanhopen'

ANKARA (ANP/AFP) - Na een minder goed dan verwacht verkiezingsresultaat, roept de Turkse oppositiekandidaat Kemal Kilicdaroglu zijn aanhangers op om "niet te wanhopen". Op 28 mei neemt hij het op tegen zittend president Recep Tayyip Erdogan in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen.

Kilicdaroglu geeft toe dat zijn coalitie "Erdogan niet heeft kunnen verslaan op een van zijn zwakste momenten", maar hij zegt dat ze de strijd nog altijd kan winnen. "We zullen opstaan en samen deze verkiezing aangaan", schreef hij op Twitter.

Kilicdaroglu haalde 44,9 procent van de stemmen. Erdogan kreeg 49,5 procent van de kiezers achter zich. Dat was net niet voldoende om in één ronde te winnen.

Tweede ronde

Sinan Ogan, de nationalistische kandidaat die met 5,2 procent van de stemmen als derde eindigde, valt af. Wat zijn aanhangers gaan doen, kan doorslaggevend zijn in de tweede ronde.

Ogan heeft gezegd dat hij Kilicdaroglu alleen kan steunen als die "geen concessies doet richting de Koerden". De strijd tegen terreur en het terugsturen van migranten noemt Ogan zijn "rode lijnen". De kandidaat zegt open te staan voor onderhandelingen met zowel Kilicdaroglu als Erdogan, "op basis van hun principes".

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

7 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

8 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

10 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

11 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

12 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

14 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

15 uur geleden