Kilicdaroglu klaagt Erdogan aan om campagnevideo
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is vanwege een campagnevideo aangeklaagd door de man die het komende zondag tegen hem opneemt bij de presidentsverkiezingen in Turkije. Oppositieleider Kemal Kilicdaroglu eist een miljoen Turkse lira (zo'n 47.000 euro) van Erdogan, omdat het filmpje suggereert dat Kilicdaroglu banden heeft met de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK).
In de video worden beelden van Kilicdaroglu's campagne afgewisseld met beelden van een PKK-commandant die de oppositie lijkt te steunen. Erdogan liet het filmpje een aantal keer zien op zijn eigen campagnebijeenkomsten en suggereerde dat het een officiële video van de oppositie was. De president moest afgelopen week toegeven dat dat niet het geval was en dat de beelden aan elkaar waren gemonteerd.
De extremistische PKK strijdt al tientallen jaren met geweld voor een onafhankelijk Koerdistan en voor meer rechten voor Koerden. De partij is in Turkije en veel westerse landen bestempeld als terroristische organisatie vanwege de aanslagen van veel PKK-strijders.
Kilicdaroglu heeft eerder al een aantal symbolische rechtszaken aangespannen tegen Erdogan. Maar in dit geval eist hij een serieus bedrag dat hij wil doneren aan een fonds voor het onderwijs van kinderen van gesneuvelde soldaten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
45 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geleden