Kilicdaroglu klaagt Erdogan aan om campagnevideo
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is vanwege een campagnevideo aangeklaagd door de man die het komende zondag tegen hem opneemt bij de presidentsverkiezingen in Turkije. Oppositieleider Kemal Kilicdaroglu eist een miljoen Turkse lira (zo'n 47.000 euro) van Erdogan, omdat het filmpje suggereert dat Kilicdaroglu banden heeft met de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK).
In de video worden beelden van Kilicdaroglu's campagne afgewisseld met beelden van een PKK-commandant die de oppositie lijkt te steunen. Erdogan liet het filmpje een aantal keer zien op zijn eigen campagnebijeenkomsten en suggereerde dat het een officiële video van de oppositie was. De president moest afgelopen week toegeven dat dat niet het geval was en dat de beelden aan elkaar waren gemonteerd.
De extremistische PKK strijdt al tientallen jaren met geweld voor een onafhankelijk Koerdistan en voor meer rechten voor Koerden. De partij is in Turkije en veel westerse landen bestempeld als terroristische organisatie vanwege de aanslagen van veel PKK-strijders.
Kilicdaroglu heeft eerder al een aantal symbolische rechtszaken aangespannen tegen Erdogan. Maar in dit geval eist hij een serieus bedrag dat hij wil doneren aan een fonds voor het onderwijs van kinderen van gesneuvelde soldaten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
5 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
5 uur geleden