Kilicdaroglu klaagt Erdogan aan om campagnevideo
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is vanwege een campagnevideo aangeklaagd door de man die het komende zondag tegen hem opneemt bij de presidentsverkiezingen in Turkije. Oppositieleider Kemal Kilicdaroglu eist een miljoen Turkse lira (zo'n 47.000 euro) van Erdogan, omdat het filmpje suggereert dat Kilicdaroglu banden heeft met de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK).
In de video worden beelden van Kilicdaroglu's campagne afgewisseld met beelden van een PKK-commandant die de oppositie lijkt te steunen. Erdogan liet het filmpje een aantal keer zien op zijn eigen campagnebijeenkomsten en suggereerde dat het een officiële video van de oppositie was. De president moest afgelopen week toegeven dat dat niet het geval was en dat de beelden aan elkaar waren gemonteerd.
De extremistische PKK strijdt al tientallen jaren met geweld voor een onafhankelijk Koerdistan en voor meer rechten voor Koerden. De partij is in Turkije en veel westerse landen bestempeld als terroristische organisatie vanwege de aanslagen van veel PKK-strijders.
Kilicdaroglu heeft eerder al een aantal symbolische rechtszaken aangespannen tegen Erdogan. Maar in dit geval eist hij een serieus bedrag dat hij wil doneren aan een fonds voor het onderwijs van kinderen van gesneuvelde soldaten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
8 uur geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
8 uur geleden