Kilicdaroglu klaagt Erdogan aan om campagnevideo
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is vanwege een campagnevideo aangeklaagd door de man die het komende zondag tegen hem opneemt bij de presidentsverkiezingen in Turkije. Oppositieleider Kemal Kilicdaroglu eist een miljoen Turkse lira (zo'n 47.000 euro) van Erdogan, omdat het filmpje suggereert dat Kilicdaroglu banden heeft met de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK).
In de video worden beelden van Kilicdaroglu's campagne afgewisseld met beelden van een PKK-commandant die de oppositie lijkt te steunen. Erdogan liet het filmpje een aantal keer zien op zijn eigen campagnebijeenkomsten en suggereerde dat het een officiële video van de oppositie was. De president moest afgelopen week toegeven dat dat niet het geval was en dat de beelden aan elkaar waren gemonteerd.
De extremistische PKK strijdt al tientallen jaren met geweld voor een onafhankelijk Koerdistan en voor meer rechten voor Koerden. De partij is in Turkije en veel westerse landen bestempeld als terroristische organisatie vanwege de aanslagen van veel PKK-strijders.
Kilicdaroglu heeft eerder al een aantal symbolische rechtszaken aangespannen tegen Erdogan. Maar in dit geval eist hij een serieus bedrag dat hij wil doneren aan een fonds voor het onderwijs van kinderen van gesneuvelde soldaten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geleden