Kijkwijzer Babygirl aangepast na klachten over seks in beeld
HILVERSUM (ANP) - De Kijkwijzer van de film Babygirl van Halina Reijn is aangepast naar 16 jaar. De film was oorspronkelijk geclassificeerd voor 12 jaar. Maar er kwamen bij NICAM, de organisatie die toeziet op het gebruik van de Kijkwijzer, "verschillende klachten" binnen vanwege de "beelden van seksuele handelingen". Daarom is de leeftijdskeuring nu aangepast, meldt de organisatie op haar website.
Distributeurs bepalen zelf wat de leeftijdsgrens van een film is, aan de hand van een checklist. Wie het niet eens is met die leeftijdsgrens, kan een klacht indienen bij NICAM. Vaak wordt een leeftijdsclassificatie dan aangepast. Soms gaan makers ook in beroep tegen dit verzoek, zoals bij de film Pietje Bell. De leeftijdsclassificatie moest na twintig jaar worden aangepast na klachten dat kinderen bang zouden kunnen worden van de film.
Babygirl van Halina Reijn gaat over een vrouwelijke CEO (Nicole Kidman) die een affaire begint met een jonge stagiair (Harris Dickinson). De film werd genomineerd voor meerdere grote prijzen. Reijn en Kidman zeiden eerder dat zij trots zijn dat de film de maatschappelijke discussie over vrouwelijke seksualiteit en het vrouwelijk orgasme heeft aangewakkerd. In Nederland trok Babygirl in een maand tijd meer dan 390.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
14 uur geleden