Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kijkwijzer Babygirl aangepast na klachten over seks in beeld

Kijkwijzer Babygirl aangepast na klachten over seks in beeld

HILVERSUM (ANP) - De Kijkwijzer van de film Babygirl van Halina Reijn is aangepast naar 16 jaar. De film was oorspronkelijk geclassificeerd voor 12 jaar. Maar er kwamen bij NICAM, de organisatie die toeziet op het gebruik van de Kijkwijzer, "verschillende klachten" binnen vanwege de "beelden van seksuele handelingen". Daarom is de leeftijdskeuring nu aangepast, meldt de organisatie op haar website.

Distributeurs bepalen zelf wat de leeftijdsgrens van een film is, aan de hand van een checklist. Wie het niet eens is met die leeftijdsgrens, kan een klacht indienen bij NICAM. Vaak wordt een leeftijdsclassificatie dan aangepast. Soms gaan makers ook in beroep tegen dit verzoek, zoals bij de film Pietje Bell. De leeftijdsclassificatie moest na twintig jaar worden aangepast na klachten dat kinderen bang zouden kunnen worden van de film.

Babygirl van Halina Reijn gaat over een vrouwelijke CEO (Nicole Kidman) die een affaire begint met een jonge stagiair (Harris Dickinson). De film werd genomineerd voor meerdere grote prijzen. Reijn en Kidman zeiden eerder dat zij trots zijn dat de film de maatschappelijke discussie over vrouwelijke seksualiteit en het vrouwelijk orgasme heeft aangewakkerd. In Nederland trok Babygirl in een maand tijd meer dan 390.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

2 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

3 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

6 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

6 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

8 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

8 uur geleden