Kijkwijzer Babygirl aangepast na klachten over seks in beeld
HILVERSUM (ANP) - De Kijkwijzer van de film Babygirl van Halina Reijn is aangepast naar 16 jaar. De film was oorspronkelijk geclassificeerd voor 12 jaar. Maar er kwamen bij NICAM, de organisatie die toeziet op het gebruik van de Kijkwijzer, "verschillende klachten" binnen vanwege de "beelden van seksuele handelingen". Daarom is de leeftijdskeuring nu aangepast, meldt de organisatie op haar website.
Distributeurs bepalen zelf wat de leeftijdsgrens van een film is, aan de hand van een checklist. Wie het niet eens is met die leeftijdsgrens, kan een klacht indienen bij NICAM. Vaak wordt een leeftijdsclassificatie dan aangepast. Soms gaan makers ook in beroep tegen dit verzoek, zoals bij de film Pietje Bell. De leeftijdsclassificatie moest na twintig jaar worden aangepast na klachten dat kinderen bang zouden kunnen worden van de film.
Babygirl van Halina Reijn gaat over een vrouwelijke CEO (Nicole Kidman) die een affaire begint met een jonge stagiair (Harris Dickinson). De film werd genomineerd voor meerdere grote prijzen. Reijn en Kidman zeiden eerder dat zij trots zijn dat de film de maatschappelijke discussie over vrouwelijke seksualiteit en het vrouwelijk orgasme heeft aangewakkerd. In Nederland trok Babygirl in een maand tijd meer dan 390.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden