Kifid: onduidelijkheid in offerte altijd in voordeel consument
DEN HAAG (ANP) - Een bepaling in een offerte die voor meerdere interpretaties vatbaar is, moet altijd in het voordeel van de consument uitpakken. Dat heeft klachteninstituut Kifid bepaald in een zaak die twee klanten van ASR hadden aangespannen tegen de hypotheekaanbieder.
De consumenten en ASR waren het niet eens over de rente die de geldverstrekker betaalt over het geld in het bouwdepot. Dat is een rekening bij de hypotheek, van waaruit kosten voor een verbouwing worden betaald. In de bepaling stond dat de rente op het geld in het bouwdepot 1 procent lager is dan de rente die de consument betaalt voor de hypotheek. De klanten van ASR hebben dat verstaan als "één honderdste van het rentepercentage" terwijl ASR het bedoelde als 1 procentpunt. Daardoor kregen ze een stuk minder rente over het geld in hun bouwdepot dan ze hadden verwacht.
De Geschillencommissie van Kifid oordeelde dat de tekst in de offerte op twee manieren kon worden uitgelegd. Het klachteninstituut vindt dat ASR het misverstand makkelijk had kunnen voorkomen door een rekenvoorbeeld toe te voegen aan de offerte. De geldverstrekker moet daarom met terugwerkende kracht over de hele looptijd van het bouwdepot rekenen met de veel hogere rentevergoeding.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
9 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
12 uur geleden