Kifid handelde meer klachten af vorig jaar
AMSTERDAM (ANP) - Het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid) heeft afgelopen jaar meer klachten behandeld dan in 2018. Het grootste deel daarvan werd door bemiddeling opgelost. Onder meer een flink aantal zaken over beleggingsverzekeringen, ook wel aangeduid als woekerpolissen, werd op die manier afgerond. Verder kwam er een flink aantal klachten binnen over de gewijzigde uitvaartverzekering van Yarden.
In totaal rondde Kifid de behandeling van 3412 klachten af. Daarvan werden er 1973 geschikt of via bemiddeling tot een goed einde gebracht. In 1290 zaken is uitspraak gedaan, waarbij consumenten in ruim tweehonderd zaken geheel of gedeeltelijk gelijk kreeg. De rest van de zaken werd ingetrokken gedurende de behandeling. Soms gebeurde dat na een uitspraak in een vergelijkbare zaak waarna de twee partijen elkaar vonden, soms gebeurde dat ook zonder dat Kifid wist wat de aanleiding was.
Kifid kreeg vorig jaar 4550 klachten binnen. Dat zijn er ongeveer evenveel als een jaar eerder. Iets meer dan 2100 klachten konden niet behandeld worden. In 800 gevallen ging het om een klacht die niet eerst bij de bank, verzekeraar of financiële dienstverlener was neergelegd. Kifid probeert het proces over het indienen van een klacht daarom te verduidelijken.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
8 uur geleden