Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kifid handelde meer klachten af vorig jaar

Kifid handelde meer klachten af vorig jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid) heeft afgelopen jaar meer klachten behandeld dan in 2018. Het grootste deel daarvan werd door bemiddeling opgelost. Onder meer een flink aantal zaken over beleggingsverzekeringen, ook wel aangeduid als woekerpolissen, werd op die manier afgerond. Verder kwam er een flink aantal klachten binnen over de gewijzigde uitvaartverzekering van Yarden.

In totaal rondde Kifid de behandeling van 3412 klachten af. Daarvan werden er 1973 geschikt of via bemiddeling tot een goed einde gebracht. In 1290 zaken is uitspraak gedaan, waarbij consumenten in ruim tweehonderd zaken geheel of gedeeltelijk gelijk kreeg. De rest van de zaken werd ingetrokken gedurende de behandeling. Soms gebeurde dat na een uitspraak in een vergelijkbare zaak waarna de twee partijen elkaar vonden, soms gebeurde dat ook zonder dat Kifid wist wat de aanleiding was.

Kifid kreeg vorig jaar 4550 klachten binnen. Dat zijn er ongeveer evenveel als een jaar eerder. Iets meer dan 2100 klachten konden niet behandeld worden. In 800 gevallen ging het om een klacht die niet eerst bij de bank, verzekeraar of financiële dienstverlener was neergelegd. Kifid probeert het proces over het indienen van een klacht daarom te verduidelijken.

Meer uit Financieel

Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

27 minuten geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

1 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

3 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

3 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

3 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

3 uur geleden