Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kifid: bank mag voorwaarden overgenomen hypotheek niet aanpassen

Kifid: bank mag voorwaarden overgenomen hypotheek niet aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Een bank mag de voorwaarden van een hypotheek die het door een overname in handen heeft gekregen, niet eenzijdig veranderen. Dat heeft klachteninstituut Kifid bepaald in een zaak van twee consumenten tegen NN (Nationale Nederlanden). Die hadden hun hypotheek afgesloten bij Delta Lloyd, maar die verzekeraar verkocht zijn hypothekenportefeuille aan NN.

De consumenten wilden de risico-opslag van hun hypotheek in juli 2018 aanpassen omdat de waarde van de hypotheek onder 75 procent van de marktwaarde van het huis was uitgekomen. Daardoor zouden ze in plaats van 0,3 procent risico-opslag op de basisrente naar een risico-opslag van 0,1 procent gaan. Delta Lloyd liet weten dat op dat moment niet te kunnen toestaan vanwege de overname.

Nadat NN in juli 2020 de hypotheek in handen had gekregen vroegen de consumenten alsnog de verlaging van de risico-opslag aan. NN liet echter weten dat de hypotheek was omgezet in een NN-hypotheek met een ander systeem van risico-opslagen en daardoor kwamen ze niet meer in aanmerking voor een korting op de rente. De consumenten stapten daarop naar het Kifid omdat zij nooit hadden ingestemd met die gewijzigde voorwaarden.

Het klachteninstituut voor de financiƫle sector is het met de consumenten eens dat dit niet zomaar mag. NN moet daarom met terugwerkende kracht de te veel betaalde rente terugbetalen. Ook moet de tarievenlijst van Delta Lloyd blijven gelden.

Meer uit Financieel

Samsung stopt alweer met verkoop dubbelvouwbare smartphone

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung stopt na ongeveer drie maanden alweer met de verkoop van zijn Galaxy Z TriFold-smartphone. Met de aankondiging van die dubbelvouwbare telefoon trok het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern eind vorig jaar nog bekijks.

7 minuten geleden
Grondprijs voor landbouwgrond loopt op tot bijna een ton

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariƫrs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor benzine in Nederland is dinsdagochtend tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de prijzen aan de pomp de laatste weken hard opgelopen.

2 uur geleden
Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

10 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

11 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

14 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

14 uur geleden