'Kiezers Forum voor Democratie verdeeld over vertrek Baudet'
DEN HAAG (ANP) - De achterban van Forum voor Democratie is verdeeld over het besluit van Thierry Baudet om geen lijsttrekker te willen zijn van de partij. 41 procent vindt het een goede zaak, maar een even grote groep (41 procent) vindt het een slechte zaak onder meer omdat daarmee hét gezicht van de partij wegvalt. 18 procent weet het het niet. Dat meldt EenVandaag op basis van een peiling onder ruim 2500 kiezers die vrij recent nog hun stem hebben gegeven aan Forum voor Democratie.
Kiezers die zeggen dat het goed is dat Baudet het lijsttrekkerschap opgeeft, vinden dat onder meer omdat ze het niet eens zijn met de koers van Baudet in de coronacrisis. Zij vinden ook dat hij niet goed heeft opgetreden in de huidige situatie rondom de jongerenclub van de partij, die in opspraak raakte wegens antisemitische en homofobe uitlatingen in appgroepen.
Nu Baudet niet meer de nummer 1 op de kieslijst wordt, moeten er lijsttrekkersverkiezingen komen, vinden de meest kiezers van Forum. Als die nu zouden plaatsvinden, krijgt Joost Eerdmans de meeste kiezers (36 procent) achter zich, zo blijkt uit het onderzoek. Hij wordt geschikter geacht dan Annabel Nanninga (19 procent). Eerdmans staat nummer 4 op de kandidatenlijst van de partij en zei eerder dinsdag voor het lijsttrekkerschap te gaan. Nanninga is Amsterdams gemeenteraadslid voor de partij en senator.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden