'Kiezers Forum voor Democratie verdeeld over vertrek Baudet'
DEN HAAG (ANP) - De achterban van Forum voor Democratie is verdeeld over het besluit van Thierry Baudet om geen lijsttrekker te willen zijn van de partij. 41 procent vindt het een goede zaak, maar een even grote groep (41 procent) vindt het een slechte zaak onder meer omdat daarmee hét gezicht van de partij wegvalt. 18 procent weet het het niet. Dat meldt EenVandaag op basis van een peiling onder ruim 2500 kiezers die vrij recent nog hun stem hebben gegeven aan Forum voor Democratie.
Kiezers die zeggen dat het goed is dat Baudet het lijsttrekkerschap opgeeft, vinden dat onder meer omdat ze het niet eens zijn met de koers van Baudet in de coronacrisis. Zij vinden ook dat hij niet goed heeft opgetreden in de huidige situatie rondom de jongerenclub van de partij, die in opspraak raakte wegens antisemitische en homofobe uitlatingen in appgroepen.
Nu Baudet niet meer de nummer 1 op de kieslijst wordt, moeten er lijsttrekkersverkiezingen komen, vinden de meest kiezers van Forum. Als die nu zouden plaatsvinden, krijgt Joost Eerdmans de meeste kiezers (36 procent) achter zich, zo blijkt uit het onderzoek. Hij wordt geschikter geacht dan Annabel Nanninga (19 procent). Eerdmans staat nummer 4 op de kandidatenlijst van de partij en zei eerder dinsdag voor het lijsttrekkerschap te gaan. Nanninga is Amsterdams gemeenteraadslid voor de partij en senator.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
7 uur geleden