Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev zet kerstbomen zonder verlichting op om stroom te besparen

Kiev zet kerstbomen zonder verlichting op om stroom te besparen

KIEV (ANP) - De lokale autoriteiten in Kiev zijn van plan om dit jaar kerstbomen zonder verlichting op te zetten in de stad om zo elektriciteit te besparen. Door alsnog kerstbomen te plaatsen, zeggen de autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad ondanks de oorlog met Rusland toch voor een feestsfeer te willen zorgen.

"Niemand gaat dit jaar oud en nieuw en Kerstmis afgelasten, de sfeer rond de jaarwisseling moet er zijn. We kunnen niet toestaan dat Poetin onze Kerstmis steelt", zei burgemeester Vitali Klitsjko. "We zetten dit jaar vooral kerstbomen op om de kinderen te herinneren aan de gemoedstoestand die bij de tijd van het jaar hoort. Je snapt dat ik de Kerstman niet weg wil nemen van de kinderen."

Russische aanvallen op de Oekraïense energievoorziening leiden in heel Oekraïne tot stroomuitval. De elektriciteit wordt expres tijdelijk onderbroken om een totale uitval te voorkomen. Door het koudere weer blijft de vraag groeien, terwijl het aanbod aan stroom achterblijft.

Volgens het Oekraïense energiebedrijf YASNO kiest de stad om elektriciteit te besparen voor kerstbomen "die het meest verantwoord zijn qua energie, maar die feestelijk zijn voor ons allemaal". De bomen worden gefinancierd door lokale bedrijven en worden verspreid door de stad neergezet. Naast verlichting, ontbreken ook slingers dit jaar. Bovendien zijn er dit jaar geen massabijeenkomsten of concerten, zoals traditioneel wel het geval is tijdens het inluiden van het nieuwe jaar.

Meer uit Buitenland

Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

10 minuten geleden
Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

50 minuten geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

2 uur geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

6 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

7 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

10 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

10 uur geleden