Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev zet kerstbomen zonder verlichting op om stroom te besparen

Kiev zet kerstbomen zonder verlichting op om stroom te besparen

KIEV (ANP) - De lokale autoriteiten in Kiev zijn van plan om dit jaar kerstbomen zonder verlichting op te zetten in de stad om zo elektriciteit te besparen. Door alsnog kerstbomen te plaatsen, zeggen de autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad ondanks de oorlog met Rusland toch voor een feestsfeer te willen zorgen.

"Niemand gaat dit jaar oud en nieuw en Kerstmis afgelasten, de sfeer rond de jaarwisseling moet er zijn. We kunnen niet toestaan dat Poetin onze Kerstmis steelt", zei burgemeester Vitali Klitsjko. "We zetten dit jaar vooral kerstbomen op om de kinderen te herinneren aan de gemoedstoestand die bij de tijd van het jaar hoort. Je snapt dat ik de Kerstman niet weg wil nemen van de kinderen."

Russische aanvallen op de Oekraïense energievoorziening leiden in heel Oekraïne tot stroomuitval. De elektriciteit wordt expres tijdelijk onderbroken om een totale uitval te voorkomen. Door het koudere weer blijft de vraag groeien, terwijl het aanbod aan stroom achterblijft.

Volgens het Oekraïense energiebedrijf YASNO kiest de stad om elektriciteit te besparen voor kerstbomen "die het meest verantwoord zijn qua energie, maar die feestelijk zijn voor ons allemaal". De bomen worden gefinancierd door lokale bedrijven en worden verspreid door de stad neergezet. Naast verlichting, ontbreken ook slingers dit jaar. Bovendien zijn er dit jaar geen massabijeenkomsten of concerten, zoals traditioneel wel het geval is tijdens het inluiden van het nieuwe jaar.

Meer uit Buitenland

ICE-baas Homan koppelt inzet aan mate van lokale samenwerking

MINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.

28 minuten geleden
Brussel wil wortel en stok inzetten bij EU-visumbeleid

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.

1 uur geleden
Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

2 uur geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

2 uur geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

3 uur geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

3 uur geleden