Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev zegt al meer dan 200 Iraanse drones te hebben neergehaald

Kiev zegt al meer dan 200 Iraanse drones te hebben neergehaald

KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt al 223 in Iran gemaakte drones te hebben neergehaald in iets meer dan een maand tijd. De eerste drone van het Iraanse type Shahed boven Oekraïne werd 13 september neergeschoten. Rusland zet het type drone in om Oekraïne te bombarderen.

Iran weerspreekt de drones aan Rusland te hebben verkocht voor de oorlog in Oekraïne. Maar volgens sommige waarnemers wil Iran de drone gebruiken om meer aanzien op het wereldtoneel te krijgen en om veel geld te verdienen. De Islamitische Republiek concurreert zo met het buurland Turkije, waar de drone Bayraktar TB2 wordt gemaakt en die is ingezet door Oekraïne.

Iran heeft zich op de productie van drones toegelegd mede door het gebrek aan technische middelen voor een moderne luchtmacht en luchtverdediging. De internationale sancties tegen Iran belemmeren het onderhoud en de aanschaf van bijvoorbeeld gevechtsvliegtuigen. Iran hoopt nu dat de geavanceerde drones indruk maken en verkoopt ze naar verluidt al aan meerdere landen zoals aan Rusland, Venezuela en Soedan, alle drie landen waar sancties tegen zijn afgekondigd. Begin dit jaar vuurde de Jemenitische strijders van de Houthi's een Iraanse Shahed-drone af op de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Buitenland

Prognose: links oppositieblok wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.

9 minuten geleden
Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

2 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

2 uur geleden
Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

3 uur geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

3 uur geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

4 uur geleden
WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

7 uur geleden