Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev wil van burgers in bezet gebied weten waar Russen zitten

Kiev wil van burgers in bezet gebied weten waar Russen zitten

KIEV (ANP/RTR) - Het Oekraïens ministerie van Defensie heeft zijn burgers in cruciale gebieden die door Russen zijn ingenomen, gevraagd door te geven waar de vijandelijke troepen precies zitten. Ook wil Kiev graag weten wie er met de bezetter heulen, bij voorkeur met naam en adres.

De oproep van de militaire inlichtingendienst via Telegram was in het bijzonder gericht aan de bevolking van Enerhodar, op de zuidelijke oever van de Dnjepr. Daar staat een grote kerncentrale, onderdeel van de nog veel grotere in het nabije Zoporizja. "Bezorg ons alsjeblieft de exacte locaties van de invasie-eenheden, het liefst met de coördinaten erbij. Ook willen we de graag de verblijfplaats van de commandanten weten en de aanvoerroutes van militair materieel".

Vaderlandslievende medewerkers kunnen hun informaties doorbellen of via een berichtenapp sturen. "Laten we met elkaar de bezetters ons land uittrappen!", was de slotzin. De Russen veroverden Enerhodar, dat voor de oorlog 50.000 inwoners had van wie velen werkzaam waren in de energiesector, al in maart. In mei raakte de door Moskou aangewezen nieuwe burgemeester gewond door een explosie. Het Kremlin sprak van een "terroristische aanslag".

Vorige maand kwam in Cherson, eveneens in het zuiden van Oekraïne, een pro-Russische overheidsfunctionaris op een vergelijkbare manier om het leven. Eerder belandde de chef van het gevangeniswezen daar in het ziekenhuis nadat een bom was ontploft bij zijn auto.

Meer uit Buitenland

Gezant VS: Libanon komt met plan voor ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon komt op 31 augustus met een plan over hoe het Hezbollah wil overtuigen zich te ontwapenen. De Amerikaanse gezant voor Libanon en Syrië, Thomas Barrack, meldt dat na overleg met de Libanese president Joseph Aoun.

1 uur geleden
Merz: Duitsland gaat Palestijnse staat nu niet erkennen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland wil op dit moment de Palestijnse staat nog niet erkennen, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Een aantal landen, waaronder Frankrijk en Canada, heeft zo'n stap wel aangekondigd. "We zullen ons niet bij dat initiatief aansluiten", aldus Merz in een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Mark Carney in Berlijn.

1 uur geleden
Werkgroep veiligheidsgaranties Oekraïne bespreekt bijdrage VS

HELSINKI/KYIV (ANP/RTR) - Bij het jongste overleg over veiligheidsgaranties voor Oekraïne is de Amerikaanse bijdrage daaraan besproken, zei de Finse president. Ook Polen, dat eerst nog ontbrak, is inmiddels aangeschoven.

2 uur geleden
China klaagt bij Japan na oproep over wegblijven van parade

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bij Japan geprotesteerd na een Japanse oproep aan andere landen om niet naar een Chinese militaire parade te gaan. De Volksrepubliek China houdt de parade op 3 september om stil te staan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog, tachtig jaar geleden.

2 uur geleden
Australische politie bevestigt dood twee agenten, zoekactie loopt

POREPUNKAH (ANP) - De Australische politie heeft bevestigd dat twee agenten zijn doodgeschoten en een derde gewond is geraakt. Er is een "aanzienlijke zoekoperatie" bezig om de schutter te vinden, aldus de politie van de deelstaat Victoria. Het gebeurde in landelijk gebied buiten Porepunkah, tussen Melbourne en Canberra.

3 uur geleden
Israëlische betogers eisen vrijlating gijzelaars en einde oorlog

TEL AVIV (ANP/AFP) - Demonstranten voeren in Israël actie voor de vrijlating van de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog. De betogingen vinden plaats op de dag van een nieuw overleg van het veiligheidskabinet.

3 uur geleden
Australië beschuldigt Iran van antisemitische aanvallen

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - Australië stelt dat Iran achter zeker twee antisemitische aanvallen in het land zit. Australië zet de Iraanse ambassadeur uit vanwege de beschuldigingen, aldus de Australische premier Anthony Albanese. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat Australië een ambassadeur uitzet, zegt de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong.

6 uur geleden