Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev vraagt China Russische barbarij in Oekraïne te veroordelen

Kiev vraagt China Russische barbarij in Oekraïne te veroordelen

KIEV (ANP/AFP/RTR) - De regering in Kiev heeft China opgeroepen zich achter het Westen te scharen en het barbaarse optreden van de Russische invasietroepen in Oekraïne scherp af te wijzen.

"China kan een belangrijke factor zijn in het veiligheidssysteem van de wereld als het het juiste besluit neemt de coalitie van beschaafde landen te steunen en de Russische barbarij te veroordelen", aldus een tweet van Michailo Podoljak. Hij is een belangrijke adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski en een van de deelnemers aan de vredesonderhandelingen met de Russen.

China heeft tot dusver geen afstand genomen van bondgenoot Rusland inzake Oekraïne en evenmin gesproken van een invasie. Beijing heeft wel bezorgdheid getoond over de oorlogssituatie, maar beoordeelde de economische sancties tegen Moskou daarentegen als unilateraal en niet-geautoriseerd door de VN-Veiligheidsraad.

Buitensporig

De viceminister van Buitenlandse Zaken Le Yucheng deed er zaterdag een schepje bovenop door te zeggen dat de maatregelen van het Westen tegen Rusland wegens Oekraïne steeds "buitensporiger" worden. Hij erkende bovendien het standpunt van Moskou dat de NAVO niet oostwaarts zou mogen uitbreiden omdat daardoor een kernmacht als Rusland "in de hoek wordt gedreven".

Le zei tijdens een veiligheidsvergadering in de Chinese hoofdstad ook dat Russische burgers "zonder enige reden" van hun buitenlandse bezittingen zijn beroofd. "De geschiedenis heeft bij herhaling aangetoond dat sancties problemen niet kunnen oplossen. Sancties treffen alleen gewone mensen, ze beïnvloeden economie en financieel systeem...en verslechteren de wereldeconomie."

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

12 minuten geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

16 minuten geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

2 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

2 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

2 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

6 uur geleden