Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev verduidelijkt aangescherpte avondklok: ook overdag binnen

Kiev verduidelijkt aangescherpte avondklok: ook overdag binnen

KIEV (ANP/RTR) - Inwoners van Kiev moeten dit hele weekend binnen blijven. De lokale autoriteiten melden dat de avondklok zaterdag om 17.00 uur ingaat en pas maandag om 08.00 uur wordt opgeheven. Eerder werd de indruk gewekt dat mensen overdag wel de deur uit mochten.

De nieuwe avondklok is veel strenger dan die van de afgelopen dagen. Toen mochten mensen alleen tussen 07.00 en 22.00 uur niet naar buiten. De burgemeester kwam zaterdag met de aankondiging van nieuwe tijdstippen, van 08.00 tot 17.00 uur, om de stad te beschermen tegen Russische aanvallen. Zijn kantoor meldt dat de avondklok zonder pauzes is.

Volgens de stad is de strenge avondklok noodzakelijk in de strijd tegen "saboteurs en verkenners van de vijand". Mensen die zich niet aan deze maatregel houden, worden volgens de burgemeester in die groep ingedeeld. Kiev lijkt stand te houden, terwijl de stad wordt aangevallen door het Russische leger. Iedereen die Oekraïne wil beschermen, kan volgens president Volodimir Zelenski helpen en een wapen krijgen.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

2 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

3 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

5 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

5 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

5 uur geleden