Kiev: veel lijken in massagraf Izjoem vertonen sporen van geweld
KIEV (ANP) - Gespecialiseerde reddingswerkers hebben in totaal 436 lichamen geborgen die in het massagraf lagen in de buurt van de Oost-Oekraïense stad Izjoem. De meeste lijken vertonen sporen van geweld. Dat heeft het Oekraïense persbureau Interfax bekendgemaakt met een verwijzing naar berichtgeving van de gouverneur van de provincie Charkov, Oleh Sinjehoebov.
Volgens de gouverneur is het overgrote deel van de slachtoffers, onder wie 21 militairen, een gewelddadige dood gestorven. In dertig gevallen is sprake van foltering. Er zijn stoffelijke resten van mensen gevonden met touwen om de nek, vastgebonden handen, gebroken ledematen en met schotwonden.
"Bij verscheidene mannen is het geslachtsdeel afgesneden. Dat alles is het bewijs van de verschrikkelijke martelingen waaraan de bezetters de inwoners van Izjoem hebben onderworpen", schreef Sinjehoebov op Instagram. Hij zei dat in totaal 200 forensisch deskundigen, politieagenten en medewerkers van nationale hulpdienst betrokken waren bij de opgravingen, die een week hebben geduurd.
"Bedankt voor het psychisch zware, maar noodzakelijke werk. Elk van de aangetroffen lichamen vertelt een apart verhaal. We zullen de omstandigheden van de dood van ieder slachtoffer achterhalen zodat hun familie en vrienden de waarheid zullen leren kennen. De moordenaars zullen worden gestraft."
Sinjehoebov voegde er nog aan toe dat dit niet het enige massagraf in de regio Charkov is. Op zeker drie andere plaatsen zijn vergelijkbare plekken gevonden. De omgeving daarvan worden momenteel ontdaan van mijnen en onderzocht. Hij beloofde alles nauwgezet te documenteren en de schuldigen te laten boeten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
55 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
3 uur geleden