Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev: sinds begin oorlog zeker 380 kinderen omgekomen

Kiev: sinds begin oorlog zeker 380 kinderen omgekomen

KIEV (ANP/DPA) - Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari zijn zeker 380 kinderen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense regering zaterdag op Telegram. Ook zijn de afgelopen zes maanden zeker 737 kinderen gewond geraakt. De aantallen zijn waarschijnlijk nog hoger.

De autoriteiten wijzen er op dat de cijfers niet compleet zijn. Zo is het moeilijk om gegevens te verzamelen uit gebieden die door Rusland worden bezet of waar hevig gevochten wordt.

De meeste slachtoffers komen uit de Oost-Oekraïense regio Donetsk. In die regio zijn zeker 388 kinderen gedood of gewond geraakt. In de eveneens oostelijke regio Charkov vielen minstens 204 slachtoffers.

UNICEF

Sinds de Russische invasie in Oekraïne zijn bovendien 2328 onderwijsinstellingen beschadigd door bommen of beschietingen. 289 van deze gebouwen zijn volledig verwoest. De Oekraïense autoriteiten geven Rusland hier de schuld van.

UNICEF meldde vorige maand dat naar schatting een op de tien scholen in Oekraïne is beschadigd of vernield. Eerder werd al duidelijk dat 2,2 miljoen kinderen uit Oekraïne zijn gevlucht naar omringende landen en dat 3 miljoen anderen ontheemd zijn binnen hun land zelf.

Meer uit Buitenland

Iran: ruim 500 raketten afgevuurd sinds oorlog met VS en Israël

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.

10 minuten geleden
Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

1 uur geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

2 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

2 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

3 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

4 uur geleden