Kiev: sinds begin oorlog zeker 380 kinderen omgekomen
KIEV (ANP/DPA) - Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari zijn zeker 380 kinderen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense regering zaterdag op Telegram. Ook zijn de afgelopen zes maanden zeker 737 kinderen gewond geraakt. De aantallen zijn waarschijnlijk nog hoger.
De autoriteiten wijzen er op dat de cijfers niet compleet zijn. Zo is het moeilijk om gegevens te verzamelen uit gebieden die door Rusland worden bezet of waar hevig gevochten wordt.
De meeste slachtoffers komen uit de Oost-Oekraïense regio Donetsk. In die regio zijn zeker 388 kinderen gedood of gewond geraakt. In de eveneens oostelijke regio Charkov vielen minstens 204 slachtoffers.
UNICEF
Sinds de Russische invasie in Oekraïne zijn bovendien 2328 onderwijsinstellingen beschadigd door bommen of beschietingen. 289 van deze gebouwen zijn volledig verwoest. De Oekraïense autoriteiten geven Rusland hier de schuld van.
UNICEF meldde vorige maand dat naar schatting een op de tien scholen in Oekraïne is beschadigd of vernield. Eerder werd al duidelijk dat 2,2 miljoen kinderen uit Oekraïne zijn gevlucht naar omringende landen en dat 3 miljoen anderen ontheemd zijn binnen hun land zelf.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden