Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev: sinds begin oorlog zeker 380 kinderen omgekomen

Kiev: sinds begin oorlog zeker 380 kinderen omgekomen

KIEV (ANP/DPA) - Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in februari zijn zeker 380 kinderen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense regering zaterdag op Telegram. Ook zijn de afgelopen zes maanden zeker 737 kinderen gewond geraakt. De aantallen zijn waarschijnlijk nog hoger.

De autoriteiten wijzen er op dat de cijfers niet compleet zijn. Zo is het moeilijk om gegevens te verzamelen uit gebieden die door Rusland worden bezet of waar hevig gevochten wordt.

De meeste slachtoffers komen uit de Oost-Oekraïense regio Donetsk. In die regio zijn zeker 388 kinderen gedood of gewond geraakt. In de eveneens oostelijke regio Charkov vielen minstens 204 slachtoffers.

UNICEF

Sinds de Russische invasie in Oekraïne zijn bovendien 2328 onderwijsinstellingen beschadigd door bommen of beschietingen. 289 van deze gebouwen zijn volledig verwoest. De Oekraïense autoriteiten geven Rusland hier de schuld van.

UNICEF meldde vorige maand dat naar schatting een op de tien scholen in Oekraïne is beschadigd of vernield. Eerder werd al duidelijk dat 2,2 miljoen kinderen uit Oekraïne zijn gevlucht naar omringende landen en dat 3 miljoen anderen ontheemd zijn binnen hun land zelf.

Meer uit Buitenland

VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

24 minuten geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

46 minuten geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

1 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

1 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

3 uur geleden
VN: risico op massaal geweld tegen burgers in Zuid-Soedan

JUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.

3 uur geleden
Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

3 uur geleden