Kiev: Russische raketten treffen Oekraïens commandocentrum
KIEV (ANP/AFP) - Russische raketten hebben een militair commandocentrum in de stad Vinnytsia in centraal Oekraïne geraakt, melden Oekraïense regeringsfunctionarissen in de hoofdstad Kiev. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers bij de aanvallen zijn gevallen.
Rond 16.30 uur voerden de Russen een raketaanval uit op het grondgebied van het luchtmachtcommando in Vinnytsia, zei de Oekraïense luchtmacht op Telegram. De luchtmacht plaatste ook een foto op Telegram waarop te zien zou zijn hoe groot de schade is. Als bijschrift stond vermeld dat raketten verschillende gebouwen hebben geraakt en aanzienlijke schade hebben veroorzaakt.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.
6 uur geledenCANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
12 uur geleden