Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev: Russische oorlog in Oekraïne gaat derde fase in

Kiev: Russische oorlog in Oekraïne gaat derde fase in

KIEV (ANP/DPA) - De oorlog die Rusland voert in Oekraïne gaat de "derde fase" in, zeggen leiders in de Oekraïense hoofdstad Kiev. Volgens hen zal de nieuwste fase zich kenmerken door "langdurig vechten".

Volgens een adviseur van het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken, Viktor Androesiv, bestond de eerste fase uit pogingen van Rusland om Oekraïne "binnen een paar dagen" in te nemen. Daarna volgde een fase waarin Rusland de Oekraïense troepen probeerde te omsingelen en in meerdere belegerde gebieden uit te schakelen.

Tijdens de nieuwste fase zal het Russische leger de terreinwinst verdedigen die het sinds de invasie op 24 februari heeft geboekt, stelt Androesiv. Het gaat dan bijvoorbeeld om veroverd gebied in de oostelijke regio's Donetsk en Loehansk. "Dit laat zien dat ze van plan zijn om het een lange oorlog te maken", aldus de adviseur.

Volgens Androesiv lijkt het erop dat Moskou door de oorlog te rekken het Westen aan de onderhandelingstafel hoopt te krijgen. Het Westen zou dan Oekraïne kunnen overtuigen zich over te geven, zou de gedachte zijn.

Meer uit Buitenland

Oud-VS-ambassadeur VK biedt slachtoffers Epstein excuses aan

LONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.

7 minuten geleden
Stroom voor honderdduizenden in regio Zaporizja weer hersteld

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.

2 uur geleden
Opnieuw duizenden de straat op in Minneapolis om ICE

MINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.

2 uur geleden
Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

5 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

7 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

10 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

12 uur geleden