Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev meldt opnieuw uitschakeling hoge Russische militairen

Kiev meldt opnieuw uitschakeling hoge Russische militairen

KIEV (ANP/DPA) - Het Russische leger zou in de oorlog tegen Oekraïne opnieuw een paar hooggeplaatste militairen hebben verloren. Dat melden de autoriteiten in Kiev. Het zou gaan om de commandanten van het parachutistenregiment uit de Russische stad Kostroma en van het kozakkenregiment uit Stavropol.

Ze zijn volgens het Oekraïense leger "geëlimineerd". In de regel betekent dat gesneuveld. Bovendien is de bevelhebber van de 346e brigade van bijzondere inzeteenheden gewond geraakt. De juistheid van de berichtgeving is niet vast te stellen. Moskou heeft niet gereageerd.

In ruim drie weken oorlog claimt het Oekraïense leger enkele tientallen hoge Russische officieren te hebben gedood. Onder hen zouden zes generaals zijn.

Zondag zou daar nog een hoge marinecommandant van de Russische vloot in de Zwarte Zee zijn bijgekomen, zei de gouverneur van Sebastopol op Telegram. Andrej Pali, plaatsvervangend commandant van de vloot, zou omgekomen zijn bij gevechten in de Oekraïense havenstad Marioepol. Sebastopol, een belangrijke basis van de Russische marine, ligt op het in 2014 door Rusland geannexeerde Krim-schiereiland.

Meer uit Buitenland

Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

11 minuten geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

23 minuten geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

47 minuten geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

1 uur geleden
Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

9 uur geleden