Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev evacueert kwetsbare inwoners uit frontstad Koepjansk

Kiev evacueert kwetsbare inwoners uit frontstad Koepjansk

KOEPJANSK (ANP/AFP) - Oekraïne heeft besloten alle kwetsbare inwoners uit de frontstad Koepjansk te evacueren naar veiligere gebieden. De laatste weken wordt daar weer hevig gevochten tegen de Russen, die de strategische plaats willen heroveren.

Families met kinderen en mensen die minder mobiel zijn moeten Koepjansk verplicht verlaten. Het leger zegt die beslissing te hebben genomen vanwege "de onstabiele veiligheidssituatie door de constante beschietingen". Ook donderdag zouden Russische troepen de stad onder vuur hebben genomen.

Koepjansk ligt in de regio Charkov en dicht bij de frontlinie, die daar vrijwel gelijk loopt met de grens met de regio Donetsk. Het is een belangrijk knooppunt in het regionale spoornetwerk en daarom belangrijk in de strijd. In september kwam Kiev met een groot tegenoffensief en moest het Russische leger zich terugtrekken uit Koepjansk en de rest van Charkov. Nu vrezen inwoners de terugkeer van de Russen.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

1 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

2 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

6 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

8 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

9 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

12 uur geleden