Kiev evacueert kwetsbare inwoners uit frontstad Koepjansk
KOEPJANSK (ANP/AFP) - Oekraïne heeft besloten alle kwetsbare inwoners uit de frontstad Koepjansk te evacueren naar veiligere gebieden. De laatste weken wordt daar weer hevig gevochten tegen de Russen, die de strategische plaats willen heroveren.
Families met kinderen en mensen die minder mobiel zijn moeten Koepjansk verplicht verlaten. Het leger zegt die beslissing te hebben genomen vanwege "de onstabiele veiligheidssituatie door de constante beschietingen". Ook donderdag zouden Russische troepen de stad onder vuur hebben genomen.
Koepjansk ligt in de regio Charkov en dicht bij de frontlinie, die daar vrijwel gelijk loopt met de grens met de regio Donetsk. Het is een belangrijk knooppunt in het regionale spoornetwerk en daarom belangrijk in de strijd. In september kwam Kiev met een groot tegenoffensief en moest het Russische leger zich terugtrekken uit Koepjansk en de rest van Charkov. Nu vrezen inwoners de terugkeer van de Russen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Syrië tijdens een bezoek beloofd ruim 50 miljoen euro die werd gestolen door de familie van de voormalige dictator Bashar al-Assad terug te geven. Het was het eerste bezoek van een Europese leider aan het land sinds de val van het regime in 2024.
5 uur geleden