Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev evacueert kwetsbare inwoners uit frontstad Koepjansk

Kiev evacueert kwetsbare inwoners uit frontstad Koepjansk

KOEPJANSK (ANP/AFP) - Oekraïne heeft besloten alle kwetsbare inwoners uit de frontstad Koepjansk te evacueren naar veiligere gebieden. De laatste weken wordt daar weer hevig gevochten tegen de Russen, die de strategische plaats willen heroveren.

Families met kinderen en mensen die minder mobiel zijn moeten Koepjansk verplicht verlaten. Het leger zegt die beslissing te hebben genomen vanwege "de onstabiele veiligheidssituatie door de constante beschietingen". Ook donderdag zouden Russische troepen de stad onder vuur hebben genomen.

Koepjansk ligt in de regio Charkov en dicht bij de frontlinie, die daar vrijwel gelijk loopt met de grens met de regio Donetsk. Het is een belangrijk knooppunt in het regionale spoornetwerk en daarom belangrijk in de strijd. In september kwam Kiev met een groot tegenoffensief en moest het Russische leger zich terugtrekken uit Koepjansk en de rest van Charkov. Nu vrezen inwoners de terugkeer van de Russen.

Meer uit Buitenland

Landen in conflict mogen Eurovisie Songfestival niet organiseren

GENÈVE (ANP) - Landen in een gewapend conflict of in een gevoelige geopolitieke situatie die het Eurovisie Songfestival winnen, mogen niet automatisch meer de volgende editie organiseren. Dat heeft de European Broadcasting Union woensdag bekendgemaakt. Tot nu toe was het zo dat de winnaar van het Eurovisie Songfestival het jaar daarna het evenement organiseert. Door de nieuwe regels zou een songfestival in Israël op dit moment niet kunnen vanwege de oorlog in Gaza.

3 minuten geleden
Belangrijkste luchthaven Sicilië langer dicht om uitbarsting Etna

CATANIA (ANP/RTR) - De belangrijkste luchthaven van Sicilië, bij Catania, blijft langer dicht vanwege de uitbarsting van vulkaan de Etna. Tot zeker donderdag 16.00 uur wordt het vliegverkeer in het oosten van het eiland opgeschort.

6 minuten geleden
Russische drones weerhouden NAVO niet van steun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen laten zich door het binnenvliegen van Russische drones en raketten niet weerhouden van het steunen van Oekraïne, stellen ze. Hoe onverantwoordelijk en gevaarlijk de luchtruimschendingen door Rusland ook zijn.

46 minuten geleden
IJsland verwacht 80.000 bezoekers voor totale zonsverduistering

REYKJAVIK (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen maken zich woensdag in IJsland op om de totale zonsverduistering te bekijken. Het is de eerste in Europa in 27 jaar, en de eerste in IJsland sinds 1954. Het land, dat ongeveer 400.000 inwoners telt, verwacht tot 80.000 bezoekers voor het natuurverschijnsel.

1 uur geleden
Universiteit Cambridge over schandaal rond professor: een dwaling

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De topbestuurder van de Universiteit van Cambridge heeft het schandaal rond een zwarte professor een "dwaling" genoemd en belooft grondig onderzoek. Een hoogleraar onderwijssociologie nam vorige week ontslag na beschuldigingen van plagiaat in zijn proefschrift.

1 uur geleden
EU trekt 2,1 miljoen euro uit voor noodhulp Colombia

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft 2,1 miljoen euro vrijgemaakt voor noodhulp aan Colombia na de zware aardbeving op maandag. Dat meldt de Europese Commissie in een persbericht. De beving met een kracht van 7.4 veroorzaakte in het midden en westen van Colombia al ruim tweehonderd doden en grote schade.

2 uur geleden
Spanje vreest menigtes op plekken om eclips te zien

MADRID/PALMA (ANP) - De Spaanse autoriteiten nemen verkeers- en andere maatregelen om te voorkomen dat de verwachte grote aantallen toeschouwers van de zonsverduistering voor extra gevaar zorgen, bijvoorbeeld voor bosbranden. De totale verduistering van de zon is enkel te zien in een smalle strook over de aarde in delen van Spanje, IJsland, Groenland en Rusland.

2 uur geleden