Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev doelwit van Russische aanval, meerdere drones neergehaald

Kiev doelwit van Russische aanval, meerdere drones neergehaald

KIEV (ANP/RTR/AFP) - Kiev is maandag opnieuw het doelwit geweest van een Russische drone-aanval. Daarbij is de kritieke infrastructuur in en om de Oekraïense hoofdstad geraakt. Van de 23 drones zijn er 18 neergehaald, melden de lokale autoriteiten.

Bij de aanval zouden in Iran vervaardigde Shahed-drones betrokken zijn geweest. Die hebben de voorzieningen voor elektriciteit en verwarming geraakt. Er wordt geprobeerd om deze beschadigde voorzieningen te stabiliseren, meldt burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev. Vanwege het instabiele net worden in de stad bewust stroomonderbrekingen doorgevoerd.

Het luchtalarm in Kiev klonk een groot deel van de nacht van zondag op maandag. In de regio vielen twee gewonden en raakten volgens de gouverneur ook meerdere huizen beschadigd.

Luchtverdediging

Het Oekraïense energienetwerk wordt sinds oktober aangevallen door het Russische leger. Dat zorgt landelijk voor grote problemen nu de temperaturen zijn gedaald en verder zullen dalen. President Volodimir Zelenski drong er zondag bij westerse landen opnieuw op aan om de Oekraïense luchtverdediging te versterken.

Vrijdag vonden er ook al grote aanvallen op Kiev en andere Oekraïense steden plaats. Volgens Oekraïense functionarissen ging het toen om enkele van de grootste aanvallen sinds Rusland op 24 februari het land binnenviel. Rusland zou toen meer dan zeventig raketten hebben gelanceerd.

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

48 minuten geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

49 minuten geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

3 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

3 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

3 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

3 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

3 uur geleden