Kiev doelwit van Russische aanval, meerdere drones neergehaald
KIEV (ANP/RTR/AFP) - Kiev is maandag opnieuw het doelwit geweest van een Russische drone-aanval. Daarbij is de kritieke infrastructuur in en om de Oekraïense hoofdstad geraakt. Van de 23 drones zijn er 18 neergehaald, melden de lokale autoriteiten.
Bij de aanval zouden in Iran vervaardigde Shahed-drones betrokken zijn geweest. Die hebben de voorzieningen voor elektriciteit en verwarming geraakt. Er wordt geprobeerd om deze beschadigde voorzieningen te stabiliseren, meldt burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev. Vanwege het instabiele net worden in de stad bewust stroomonderbrekingen doorgevoerd.
Het luchtalarm in Kiev klonk een groot deel van de nacht van zondag op maandag. In de regio vielen twee gewonden en raakten volgens de gouverneur ook meerdere huizen beschadigd.
Luchtverdediging
Het Oekraïense energienetwerk wordt sinds oktober aangevallen door het Russische leger. Dat zorgt landelijk voor grote problemen nu de temperaturen zijn gedaald en verder zullen dalen. President Volodimir Zelenski drong er zondag bij westerse landen opnieuw op aan om de Oekraïense luchtverdediging te versterken.
Vrijdag vonden er ook al grote aanvallen op Kiev en andere Oekraïense steden plaats. Volgens Oekraïense functionarissen ging het toen om enkele van de grootste aanvallen sinds Rusland op 24 februari het land binnenviel. Rusland zou toen meer dan zeventig raketten hebben gelanceerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
24 minuten geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
25 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
28 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
7 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
8 uur geleden