Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev doelwit van Russische aanval, meerdere drones neergehaald

Kiev doelwit van Russische aanval, meerdere drones neergehaald

KIEV (ANP/RTR/AFP) - Kiev is maandag opnieuw het doelwit geweest van een Russische drone-aanval. Daarbij is de kritieke infrastructuur in en om de Oekraïense hoofdstad geraakt. Van de 23 drones zijn er 18 neergehaald, melden de lokale autoriteiten.

Bij de aanval zouden in Iran vervaardigde Shahed-drones betrokken zijn geweest. Die hebben de voorzieningen voor elektriciteit en verwarming geraakt. Er wordt geprobeerd om deze beschadigde voorzieningen te stabiliseren, meldt burgemeester Vitali Klitsjko van Kiev. Vanwege het instabiele net worden in de stad bewust stroomonderbrekingen doorgevoerd.

Het luchtalarm in Kiev klonk een groot deel van de nacht van zondag op maandag. In de regio vielen twee gewonden en raakten volgens de gouverneur ook meerdere huizen beschadigd.

Luchtverdediging

Het Oekraïense energienetwerk wordt sinds oktober aangevallen door het Russische leger. Dat zorgt landelijk voor grote problemen nu de temperaturen zijn gedaald en verder zullen dalen. President Volodimir Zelenski drong er zondag bij westerse landen opnieuw op aan om de Oekraïense luchtverdediging te versterken.

Vrijdag vonden er ook al grote aanvallen op Kiev en andere Oekraïense steden plaats. Volgens Oekraïense functionarissen ging het toen om enkele van de grootste aanvallen sinds Rusland op 24 februari het land binnenviel. Rusland zou toen meer dan zeventig raketten hebben gelanceerd.

Meer uit Buitenland

Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

30 minuten geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

1 uur geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

1 uur geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

2 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

2 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

3 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

5 uur geleden