Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev dag na zware beschietingen nog grotendeels zonder stroom

Kiev dag na zware beschietingen nog grotendeels zonder stroom

KIEV (ANP) - Een groot deel van de inwoners van de Oekraïense hoofdstad Kiev zit donderdag nog zonder elektriciteit, na de zware Russische beschietingen van een dag eerder. Dat schrijft burgemeester Vitali Klitsjko op zijn Telegram-kanaal. De schade aan de watervoorzieningen is inmiddels hersteld.

Herstel van de elektriciteit zal langer duren, omdat dit afhankelijk is van schade elders in het land. "70 procent van de hoofdstad zit nog steeds zonder elektriciteit", schreef de burgemeester in de ochtend. Miljoenen inwoners brachten de nacht door in temperaturen rond het vriespunt.

Volgens de Oekraïense luchtmacht heeft Rusland woensdag ongeveer zeventig raketten op Oekraïne afgeschoten. Rusland ontkent dat de stad Kiev doelwit was. Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken zou alle eventuele schade in de hoofdstad het gevolg zijn van "vallende raketten van buitenlands en Oekraïens luchtafweergeschut gepositioneerd in woonwijken van de Oekraïense hoofdstad".

De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat de aankomende winter "voor miljoenen mensen in Oekraïne levensbedreigend zal zijn", nu het land door Russische beschietingen in de afgelopen weken met enorme schade aan de energievoorziening kampt.

Meer uit Buitenland

Paus Leo ontmoet nabestaanden Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke cafébrand in Zwitserland ontmoet. Bij dat voorval kwamen tijdens de jaarwisseling tientallen bezoekers om en raakten meer dan honderd mensen gewond. De paus heeft de nabestaanden in het Vaticaan op het hart gedrukt dat het geloof "op de donkerste en pijnlijkste momenten" verlichting kan brengen en kan helpen "moedig voorwaarts te treden richting ons doel".

13 minuten geleden
VS nemen weer tanker bij Venezuela in, vlak voor gesprek Machado

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.

1 uur geleden
Saudische functionaris: Golfstaten hielden Trump van aanval af

RIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.

1 uur geleden
Trump dreigt na ICE-onrust met gebruik wet tegen rebellie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.

1 uur geleden
Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

1 uur geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

1 uur geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

2 uur geleden