Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev aangevallen door 'ballistische en kruisraketten'

Kiev aangevallen door 'ballistische en kruisraketten'

KIEV (ANP) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kiev zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee zware explosies gehoord. Deze zijn volgens een adviseur van het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken het gevolg van een aanval met ballistische en kruisraketten.

De explosies zijn gehoord door onder meer journalisten van CNN, persbureau AFP en het Russische persbureau Interfax. Op beelden die niet geverifieerd kunnen worden is te zien hoe boven Kiev een voorwerp in de lucht ontploft. Volgens de adviseur van het ministerie zou het gaan om Russische raketten die door Oekraïens luchtafweergeschut worden bestookt. Ook dit kan niet worden geverifieerd.

In de stad geldt sinds donderdagavond 22.00 uur een avondklok. Oekraïners brengen wegens de Russische invasie de nacht door in de ondergrondse metrostations van Kiev, is op beelden te zien. Deze stations dienen dag en nacht als schuilkelders.

Meer uit Buitenland

Indonesië benoemt Soeharto ondanks kritiek tot nationale held

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft voormalig president Soeharto postuum de titel van nationale held toegekend. Zijn nalatenschap is omstreden. Hij was ruim dertig jaar dictator van het land en was als generaal verantwoordelijk voor de massamoord op communisten in 1965 en 1966. Daarbij zouden volgens sommige schattingen een half miljoen mensen zijn gedood.

35 minuten geleden
Sarkozy over gevangenschap: zwaar en uitputtend

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy ervaart zijn verblijf in de gevangenis als heel zwaar, uitputtend en een nachtmerrie. Dit verklaarde hij maandag tijdens de behandeling van een verzoek tot vrijlating.

57 minuten geleden
Thailand schort vredesakkoord Cambodja op na landmijnincident

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft de uitvoering van het vredesakkoord met buurland Cambodja opgeschort. Aanleiding is een incident maandag waarbij vier Thaise soldaten bij de grens gewond raakten door een landmijn. De deal werd in oktober ondertekend door de twee landen en was bedoeld om een definitief einde te maken aan de vijandelijkheden.

1 uur geleden
VAE doen 'waarschijnlijk' niet mee aan stabilisatiemacht Gaza

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn niet van plan zich aan te sluiten bij de internationale stabilisatiemacht in Gaza, meldt presidentieel adviseur Anwar Gargash. Volgens hem ziet het land "nog geen duidelijk kader voor de stabilisatiemacht" en zal het "onder dergelijke omstandigheden waarschijnlijk niet deelnemen".

3 uur geleden
Gratie voor verdachten ondermijnen Amerikaanse verkiezingen 2020

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan tientallen prominente bondgenoten die werden verdacht van pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 te ondermijnen, meldt nieuwssite Politico. Het gaat onder meer om de voormalige advocaat van Trump, Rudy Giuliani, en Mark Meadows, zijn toenmalige stafchef. In het getekende document staat dat de gratie niet geldt voor Trump zelf.

3 uur geleden
Zondag meer dan 10.000 vertraagde vluchten in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Door de shutdown van overheidsdiensten hebben luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten zondag meer dan 2700 vluchten geschrapt en ruim 10.000 vertraagd. Sinds het begin van de aanhoudende overheidssluiting waren er niet zoveel verstoringen.

4 uur geleden
Ook Trump stelt dat shutdown snel voorbij kan zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De sluiting van de Amerikaanse overheid, de zogenoemde shutdown, is volgens Donald Trump snel voorbij. De Amerikaanse president liet zondagavond aan verslaggevers weten dat "we steeds dichter bij het einde van de shutdown komen".

4 uur geleden