Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiev: 500 Russische soldaten dood of gewond bij artillerie-aanval

Kiev: 500 Russische soldaten dood of gewond bij artillerie-aanval

KIEV (ANP/DPA) - Bij een Oekraïense aanval in de regio Cherson in het zuiden van Oekraïne zouden op oudejaarsavond ongeveer vijfhonderd Russische soldaten zijn omgekomen of gewond zijn geraakt. Dat melden de Oekraïense autoriteiten dinsdag.

De artillerie-aanval werd volgens een Oekraïens rapport uitgevoerd nabij het dorp Tsjoelakivka. Oekraïense troepen richtten zich hierbij op Russische soldaten en militair materieel. De cijfers zijn niet door Rusland of andere partijen geverifieerd. Beide partijen in de oorlog spreken geregeld over hoge slachtofferaantallen aan de kant van de vijand.

Volgens het rapport zijn ook op nieuwjaarsdag Russische eenheden getroffen bij een aanval in het dorp Fedorivka. Het is nog onduidelijk hoeveel slachtoffers hierbij zijn gevallen. Beide plaatsen liggen in de door Rusland bezette regio Cherson.

Het nieuws over de aanval in Cherson komt een dag nadat bekend werd dat er op oudejaarsavond Russische soldaten zijn omgekomen bij een Oekraïense raketaanval op een tijdelijke Russische militaire basis in Makijivka, een stad in Donetsk. Volgens Kiev zijn bij deze aanval ongeveer vierhonderd Russische militairen omgekomen en driehonderd gewond geraakt. Het Russische ministerie van Defensie spreekt zelf van 63 doden.

Meer uit Buitenland

Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

29 minuten geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

37 minuten geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

1 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

2 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

2 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

4 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

5 uur geleden