Kiesraad wil dat stembureaulid elke kiezer kan helpen bij stemmen
DEN HAAG (ANP) - Als het aan de Kiesraad ligt, mogen meer mensen bij verkiezingen hulp krijgen in het stemhokje. Die hulp zou dan wel van medewerkers van het stembureau moeten komen, want zij zijn neutraal. Kiezers kunnen dan niet door anderen stiekem worden gedwongen om op een specifieke partij of kandidaat te stemmen, stelt de raad.
Nu is het zo geregeld dat alleen mensen met een lichamelijke beperking, zoals blindheid of parkinson, hulp mogen krijgen als ze hun stem uitbrengen. Die hulp mag van een lid van het stembureau komen, maar ook van iemand anders. Mensen met een verstandelijke beperking kunnen geen hulp krijgen.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken wil dat iedereen straks hulp mag vragen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen met een verstandelijke beperking of dyslexie zijn, of mensen die om een andere reden moeite hebben met lezen en schrijven.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden