Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiesraad stelt vast wie in de Eerste Kamer komen

Kiesraad stelt vast wie in de Eerste Kamer komen

DEN HAAG (ANP) - Twee dagen na de verkiezingen voor de Eerste Kamer wordt de uitslag definitief. De Kiesraad stelt de verdeling van de zetels vast. Dan wordt ook duidelijk wie met voorkeurstemmen zijn verkozen.

De Eerste Kamer is dinsdag verkozen door de twaalf Provinciale Staten, door kiescolleges voor Bonaire, Sint Eustatius en Saba, en door een nieuw kiescollege voor Nederlanders die in het buitenland wonen.

Meerdere Statenleden hebben dinsdag bewust op een kandidaat uit hun eigen provincie gestemd, in de hoop dat die daardoor de Eerste Kamer haalt. Zo stemden PvdA, CDA, PVV en D66 in Friesland unaniem niet op de lijsttrekkers van hun partij voor de Eerste Kamer, maar op Friese kandidaten.

In Noord-Brabant stemde GroenLinks unaniem op nummer 9, Roel van Gurp uit Tilburg. Nummer 8 van de partij, Lara de Brito uit Wageningen, kreeg vijf stemmen in Gelderland en een stem uit Drenthe. GroenLinks krijgt zeven zetels in de Eerste Kamer. Volgens berekeningen van de Verkiezingsdienst van het ANP komt Van Gurp dankzij de voorkeursstemmen wel in de Eerste Kamer, maar De Brito niet.

In de nieuwe Eerste Kamer wordt de BoerBurgerBeweging (BBB) de grootste fractie. De partij krijgt zestien zetels. GroenLinks en PvdA, die samen een fractie gaan vormen, komen uit op veertien zetels. De vier coalitiepartijen hebben straks 24 zetels in de Eerste Kamer. Ze kunnen dan zowel met BBB als met GroenLinks/PvdA samenwerken om een meerderheid te krijgen. De nieuwe Eerste Kamer gaat op 13 juni aan de slag.

Meer uit Politiek

Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

9 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

10 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

11 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

12 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

16 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

17 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

1 dag geleden