Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiesraad onthult welke partijen kandidatenlijsten inleverden

Kiesraad onthult welke partijen kandidatenlijsten inleverden

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad maakt dinsdag bekend welke partijen een kandidatenlijst hebben ingeleverd voor deelname aan de Tweede Kamerverkiezingen. Politieke partijen die mee willen doen aan de verkiezingen moesten hun kandidatenlijsten uiterlijk maandag inleveren.

De raad beoordeelt de geldigheid van de kandidatenlijsten, de kandidaten die er op staan en de naam van de partijen boven de lijst. Partijen hebben vervolgens tot vrijdag om eventuele ontbrekende stukken aan te leveren. Dan maakt de Kiesraad bekend welke kandidatenlijsten geldig zijn. De Kiesraad meldde in december dat er een recordaantal van 89 partijnamen was geregistreerd voor de verkiezingen, maar dat betekent dus niet dat er ook daadwerkelijk zoveel partijen meedoen in maart.

Onder meer BIJ1 van Sylvana Simons, JA21 van oud-FVD'ers Annabel Nanninga en Joost Eerdmans en De Feestpartij, van de bekende Oranjefan Johan Vlemmix, hebben maandag hun kandidatenlijsten ingeleverd bij de Kiesraad.

Meer uit Binnenland

Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

33 minuten geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

37 minuten geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

1 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

1 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

1 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

1 uur geleden
Bewoners van ingestorte panden Utrecht waren niet thuis

UTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.

2 uur geleden